امروز ۲ بهمن ۱۳۹۶
نوشته شده در ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۴، توسط: ، سرویس: ادارات، تحلیل، خبر، بازدید: 2,683 views

امتداد سفر وزیر بهداشت به نمازجمعه‌های لامرد، لار و ارد کشید

گریشنا: رقابت بین شهرستان‌های جنوب فارس باعث شده است که مردم و فعالین اجتماعی به دقت تحولات شهرستان‌های همجوار خود را رصد کنند. امتداد سفر هفته گذشته وزیر بهداشت به نماز جمعه‌های لامرد، لار و ارد کشید.

۱۰ هزار میلیارد اعتبار دولتی برای لامرد

سفر وزیر بهداشت خبرهای خوشی برای لامرد و مهر داشت. به شکلی که لامرود سایت خبر شهرستان لامرد نوشت: «با اجرای ۴ طرح عظیم؛ لامرد و مهر آبروی فارس را خرید.» نماز جمعه این هفته لامرد میزبان موسوی نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی بود. به نقل از لامرود موسوی از اختصاص ده هزار میلیارد تومان اعتبار خبر داد: «آلومینیوم لامرد و نیروگاه برق کلاس اف که تنها در پنج کشور تکنولوژی آن وجود دارد به اضافه جی تی ال، این سه پروژه عظیم در منطقه اقتصادی لامرد با اعتبار ۷ هزار میلیارد تومانی در حضور ریاست جمهوری کلنگ زنی شد.»

وزیر بهداشت و وزیر نفت دو وزیر مهم دولت نیز در این سفر به لامرد سفر کرد. تاسیس یکی از بزرگترین کارخانه‌های آلومینیوم کشور با اعتباری قریب به چهارهزار و یکصد میلیارد تومان و با اشتغال‌زایی بیش از هزار و یکصد نفر در منطقه ویژه اقتصادی لامرد و همچنین طرح احداث تاسیسات اتان‌گیری پالایشگاه پارسیان در شهرستان مهر با اعتباری بالغ بر سه هزار و یکصد میلیارد تومان‌ با اشتغال‌زایی قریب به یک هزار نفر از عظیم‌ترین ره‌آورد سفر وزیر نفت بود.

Bimarestan

دولت در مهر و لامرد بیمارستان می‌سازد

وزیر بهداشت که به شش شهرستان فارس و دو شهرستان هرمزگان سفر کرد، در لامرد کلنگ بیمارستان ۱۲۰ تختخوابی ولیعصر (خبر در سایت وزارت بهداشت) را به زمین زد و در شهرستان مهر وعده بیمارستان ۸۰ تختخوابی (خبر در سایت وزارت بهداشت) داد. جالب این که دولت در بیمارستان لامرد با هزینه ۷ میلیارد تومان به‌زودی MRI راه‌اندازی می‌کند.

وزیر بهداشت در سفر به جهرم نیز کلنگ مرکز ناباروری حکیم سلمان را به زمین زد. مرکز باروری و ناباروری حکیم سلیمان جهرم توسط وزیر بهداشت، درمان و آموزش با زیر بنایی ۲۳۰۰ مترمربع و بااعتبار اولیه یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از محل اعتبار پروژه‌های ملی کلنگ زنی شد. (خبر در سایت وزارت بهداشت)

Kolang Behdasht

اعتراض در نماز جمعه لار

رقابت‌های جنوب فارس باعث شده بود که مردم لارستان، گراش و خنج منتظر باشند که ببینند وزیر بهداشت به آنها قول چه چیزی می‌دهد. در گراش وزیر وعده‌ای نداد و راهی لار شد. لار هم وضع همین بود، مساله‌ای که ناراحتی خیرین لار را که در حال ساخت دانشگاه علوم پزشکی هستند در پی‌ داشت.

صحبت در خبری از نماز جمعه ۱۱ اردیبهشت لار  انتقادهای مسعود راستی از خیرین سلامت لارستان را متوجه نماینده مجلس دانست. صحبت نوشت: «به گزارش صحبت، ماجرا از لحظه‌ای شروع شد که امام جمعه لار در انتهای خطبه نماز جمعه اظهار امیدواری کرد سفر هیئت دولت به استان فارس برای مردم لارستان هم خیر و برکت داشته باشد.

در این زمان یکی از خیرین سلامت که در انتهای سالن برگزاری نماز حضور داشت گفت: هیچی به لارستان نداده‌اند حاج آقا، و ما نباید به مردم دروغ بگوییم. در این لحظه یکی از نمازگزاران از شخص معترض خواست تا در پشت تریبون قرار بگیرد و واقعیت ها را به مردم بگوید.

بین دو نماز این خیر حوزه سلامت پشت تریبون قرار گرفت تا با مردم سخن بگوید ولی میکروفن کار نمی‌کرد! پس از دقایقی تلاش برای راه اندازی سیستم صوتی، امام جمعه خواندن نماز عصر را آغاز کرد در حالی که مردم منتظر سخنرانی بودند و بسیاری از آنها متوجه شروع نماز نشدند. به هر ترتیب نماز عصر برگزار شد و امام جمعه مسجد جامع را ترک کرد.
سپس یکی از خیرین سلامت با قرار گرفتن در پشت تریبون به انتقاد از عملکرد نماینده مجلس در مورد دانشکده علوم پزشکی لارستان پرداخت. وی گفت: نماینده لارستان خنج و گراش ۸ ماه است که به خاطر اختلافات شخصی با رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان به دنبال عزل رئیس دانشکده علوم پزشکی است در حالی که می‌توانست در این مدت پیگیر مصوبه ای برای دانشکده باشد. نماینده باید بیاید و جوابگوی مردم باشد.
وی از نامناسب بودن وضعیت بیمارستان امام رضا (ع) در هنگام بازدید وزیر و جملات تند وزیر بهداشت خطاب به مسئولان لارستان پرده برداشت و این امر را حاصل اختلافات نماینده و رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان دانست.
 این خیر حوزه سلامت با اشاره به اینکه تاکنون ۸۰۰ میلیون تومان برای ساخت دانشکده علوم پزشکی لارستان هزینه کرده ایم، گفت: بعد از آمدن وزیر به لارستان و مبهم بودن وضعیت دانشکده علوم پزشکی، کار ساخت و ساز دانشکده علوم پزشکی را تعطیل کرده‌ایم  و تا وضعیت مشخص نشود کار ساخت و ساز را از سر نمی‌گیریم. وی در انتها یادآور شد که امام جمعه می توانست برای شروع نماز عصر کمی صبر کند و سخنان مردم را بشنود.
لازم به ذکر است که پس از سخنان این خیر حوزه سلامت، نمازگزاران نیز خواستار پاسخگویی نماینده مجلس و روشن شدن حاصل سفر وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به لارستان شدند.»
Namaz Lar

دلخوری امام جمعه ارد

امام جمعه ارد نیز دیگر ناراضی سفر مقامات دولتی بود. حجت الاسلام شاهچراغ در نمازجمعه ۱۱ اردیبهشت بخش ارد به این موضوع اشاره کرد. در سخنرانی یونسی فرصتی برای سخنرانی در اختیار امام جمعه گذاشته نشد. در جلسه با وزیر بهداشت نیز جایگاه مناسبی برای امام جمعه و بخشدار ارد پیش‌بینی نشده بود که دلخوری آنان را در پی داشت.

به گزارش یونس آفتاب از ستاد نماز جمعه ارد، شاهچراغ گفت: با توجه به سفر اعضای هیأت دولت به شهرستان گراش، مردم بخش ارد انتظار داشتند به صورت جدی مشکلات بخش در حضور آنان مطرح گردد.

توصیه‌ی همیشگی بنده به مسئولین، نگاه عادلانه در تمامی زمینه‌ها بوده است، اما متاسفانه این امر در این سفر نماینده‌ی ویژه‌ی ریاست جمهوری محقق نشد. و البته این انتظار عملی نشد بلکه بالاتر، در جلسه ی وزیر بهداشت اقدام توهین‌آمیز به جایگاه نماز جمعه و امامت جمعه صورت گرفت که بنده به محض مشاهده‌ی این صحنه، جلسه‌ی رسمی را به عنوان اعتراض ترک کردم و توقع این بود که بعضی از مسئولین و دوستان به این عمل توهین آمیز آنان واکنش نشان دهند، اما از طرف آنان نیز اقدامی صورت نگرفت.

مردم ارد انتظار قاطعانه دارند در اسرع وقت مسئولین ضمن ادای توضیحات از این بی حرمتی به جایگاه امامت جمعه ی بخش ارد عذرخواهی نمایند.

Arad Namaz Jomeh

ارسال مطلب به دوستان ارسال مطلب به دوستان Print This Post Print This Post
 1. محمدعلی نوشته است:

  اگه این فرد اعتراض کننده، در نماز جمعه گراش این صحبت رو کرده بود احتمالا الان برادران محترم… ازش پذیرایی میکردن!!

 2. سهراب نوشته است:

  جناب امام جمعه ارد لطفا کاسه داغتر از اش نشین ما خودمون ار نحوه برنامه ریزی وشیوه کار داغون بودیم این فقط مختص شما نبود….کاش میشد یطرفه میدون نمیرفتید و کل قضیه از تریبون مقدس اعلام میکردید نه هر جیزی ب نفع خودتون هست جایگاه شما جایگاه مقدسی هست…نه جایگاه بازی سیاسی

  نگار...همشهري پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۱۳ام, ۱۳۹۴ ۸:۵۶ ق.ظ:

  جناب سهراب اندکی در بیان کلمات و جملاتتان که از تفکرتان سرچشمه می گیرد تجدیدنظر نمائید.

  دهباشي پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۱۳ام, ۱۳۹۴ ۱۱:۳۶ ق.ظ:

  حق با سهرابه! تا چیزی شد فکر میکنند ما ارث بابا شونو خوردیم و دعوی کار میشوند! تا زمانی که به تکیه گاه قبلی شون دل بسته اند چه انتظاری از تکیه گاه جدیدشون دارند؟!!

 3. ک کامه نوشته است:

  مدیریت آنهم مدیریت سفر بزرگان کارهرکس نیست آن از مدیریت درصحن شاه چراغ درمرکز استان واین هم ازمدیریت درشهرستان نقلی با یک بخش بی زیرساخت بدون داشتن حتی یک اداره ؟؟ !!!!مردم حق دارند توهین به جایگاه های مقدس ونمایندگانشان را اول می فهمند ودوم برنمی تابند اما به حساب مدیران میگذارند همه دیدیم در جلسه وزیر بهداشت درگراش باحضور نماینده مردم و جناب ایمانیه رییس دانشکده ی ما خودش درصدر می نشیند وبی خیال بزرگان دیگر می شود ادب اجتماعی یک چیز عرف دیپلماسی چیز دیگر مت فرزندان کسانی هستیم که تمام هستی شان را خیر میکنند واجازه طرح وعنوان کوچکترین اثراز خود نمیدهند حالا امام جمعه ارد گله مند است که به جایگاهش اهانت شده درست میگوید امادراین مجموعه مدیریتی انتظار زیادی است وفقط تعدیلش التیام بخش احساسات اردیها خصوصا وگراشیهای بافرهنگ عموما […]

 4. نكنه بين نوشته است:

  این سفر دست اوردى براى گراش نداشته ،این ملت گراش باید دعا به جون این خیران کنند که باعث رونق گراش مى شوند اگه این خیران کمک نمى کردند هیچ وقت این بیمارستان و چیزهاى دیگر رو نداشیم در گراش ، لامرد با هزینه دولت بیمارستان و دستگاه ام ار اى راه اندازى میشه ولى شهرما ازبرکت این خیران ، تا حالا چه چیزى دولت به ما داده هیچى ،

 5. امیرحسین نوشته است:

  باسلام
  متاسفانه انقد ب ارد درهمه زمینه هاظلم اشکارا شده ک لازم بذکرنیست.شهرستان گراش هم ب اندازه کافی برای رسیدن ب اهدافش ازهزینه هایی ک دولت ب بخشهامیداد استفاده کرده.و سهم بخش ارد وفداغ وعده های پوچ وخیالیست ک مسیولین شهرستان گراش تا ب امروز دادن.اقای سهراب جایگاه معنوی نماز جمعه از سخترانیها وتریبونهای دولتمردان خیلی والاترو مقدستره.و ما مردم شریف بخش ارد انقدر قدرت وتوانایی داریم که خودمان همه امورات را پیش ببریم ونیازی ب وعده های دروغین دوستان شهرستان نداریم.وهمیشه وحدت و همدلی خودرا بایاری از باریتعالی حفظ خواهیم کرد.یاعلی

 6. امیرحسین نوشته است:

  ازمدیریت سایت هم خواهش میشه همش تونخ کامنتهای همشهریان خودتون نباشین و سعی کنید نظرات دیگران را در جوابیه کامنتاشون هم مدنظر داشته باشین تا ازین حیث هم لااقل حقی ضایع نشه

 7. عبد الله نوشته است:

  سلام ، احترام همه همشهریان عزیز واجب است ، اما بندگان خدا اگر مسوولین شهرستان به خاطر بده بستانها انقدر کارایی ندارند که در جهت پیشرفت شهرستان کاری انجام دهند ، اجازه دهند دیگران این کار را بکنند ، روستاها و بخش تابعه حق دارد ، مرکز شهرستان هم حق دارد ، واقعیت این است که حد اکثر کارایی مدیران شهرستان در حد یک بخش بلکه کمتر از آن است ، نماینده شهرستان در مجلس هم … خدا عاقبت همه را ختم به خیر کنه ، امام جمعه ارد هم وظیفه دارد جایی که مسولین کوتاهی میکنند از حق مردم دفاع کند و این زیاده خواهی نیست.

 8. ژنرال نوشته است:

  امیر حسین
  لطفا توجه کنید
  مشک آن هست که خود ببوید نه آنکه عطار بگوید

 9. حاج آقا عليزاده نوشته است:

  بالام جان امیر حسین و عبداله: اوصیکم بتقوی الله و …
  دست در دست هم دهیم به مهر شهرستان خویش را کنیم آباد

 10. بسيج نوشته است:

  ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ (۱۰:۱ق.ظ)
  همزمان با میلاد حضرت علی (ع) محقق شد:
  برقراری پروازهای فلای دبی از فرودگاه لارستان
  موج -پروازهای فلای دبی از فرودگاه لارستان استان فارس همزمان با میلاد حضرت علی (ع) و با حضور جمعی از مسوولان شهری و استانی برقرار شد.
  به گزارش خبرگزاری موج، همزمان با خجسته میلاد حضرت علی(ع) با حضور جعفرپور نماینده مردم لارستان-خنج و گراش، جباری رئیس کمسیون حمل و نقل و نماینده مردم بنرلنگه-پارسیان و بستک در مجلس شورای اسلامی، مقیمی معاون فرماندار، انصاری فرد مدیر کل فرودگاه بین المللی، آیت الله آیت اللهی نماینده شرکت هواپیمایی فلای دبی و جمعی از مسوولان و معتمدین شهرستان لارستان پروازهای شرکت هواپیمایی فلای دبی در مسیر دبی –لارستان- دبی افتتاح شد.
  از این پس پروازهای شرکت هواپیمایی فلای دبی با هواپیمای بوئینگ ۷۳۸ روزهای شنبه –سه سنبه و پنج شنبه در مسیر دبی – لارستان – دبی پرواز خواهد داشت.

 11. سهراب نوشته است:

  امیرحسین جان (…) دوم چی بهمون دادن نکنه توقع دارید کل ادارات به یک بخشی که هنوز شهر نشده. درمورد فداغ ما خوشحال میشیم بشه بخش سوم نماز جمعه جایگاه سیاه نمایی نیست برادر در جریان سفر وزیر یکم در گریشنا سرک بکش تا ببینی چه اوضایی بوده…

 12. سهراب نوشته است:

  ی جیزی یادم رفت بگم امیرحسین اقا هرچی راندازی شده با همت خیرین بوده تا حدی بوده دولت کمک کرده شما که میگین ماخودمون میتونیم بفرمایید این گوی این میدون

 13. امیرحسین نوشته است:

  سلام.ازدیدگاه قران ملاک برتری فقط تقواست.اگه دوستان عزیز درمرکزشهرستان میتونستن خوب مدیریت کنن الان وضعیت ب این صورت نبود…کم کاری شده..اگر هم دربخشی ودرقسمت خصوصی پیشرفتی میخواست صورت بگیره متاسفانه نزاشتن وجلوش وگرفتن.مابایدواقعیت پذیرباشیم.ن ازروی تعصب ولجاجت حرف بزنیم..مدیریت ضعیف باعث شده بین شهرستان وبخشهای ارد وفداغ اختلافات بیشتر ازقبل بشه…امروزمردم بیدار هستند وخواهند بود…

 14. سهراب نوشته است:

  امیرحسین جان بیداری شما در قضیه شهرستان شدن گراش ثابت شد دیگه سنگ همدلی به سینه نزنید دوم کجا در قسمت خصوصی کل ادارات شهرستان با امکانات و هزینه مردم راندازی شده دولت مجوز داده تا امکانات فراهم نبود اجازه نمیدادن.

 15. امیرحسین نوشته است:

  تا کی باید خیر بیمارستان و دانشگاه و هتل و… بسازه ؟
  بنازم شیخ که اگه امثال اون نبودن معلوم نبود الان چی بود گراش.

 16. سهراب نوشته است:

  حالا درست شد امیرحسین جان پس خودتون هم میدونید کار دولت چیزی نیست کلا خیرین پس دیگه گله وشکایتی نیست ….خدا طول عمر به خیرین بده…

 17. حمید لامرد نوشته است:

  هشدار به گراشی های عزیز .شما گراشیها محبوب هستیدتا ابتدای راه هستید به توابع خودتان توجه کنید وانها را فراموش نکنید اگرخدای نکرده کوتاهی شود به سرنوشت لار دچار میشوید که توابع وشهرهای همسایه دل خوشی از آنها ندارند.

  گراشی پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۱۴ام, ۱۳۹۴ ۸:۵۵ ب.ظ:

  من به عنوان گراشی با نظر شما موافقم

  ک کام پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۱۵ام, ۱۳۹۴ ۳:۵۳ ب.ظ:

  از قدیم گفتن : آب پس او گنده تر است