امروز ۲۵ آذر ۱۳۹۶
نوشته شده در ۱۶ مرداد ۱۳۹۶، توسط: ، سرویس: ادارات، جامعه، خبر، بازدید: 223 views

خبرنگاران، معلمان کلاس‌های بی‌دیوار هستند

هفت برکه(گریشنا): در آستانه روز خبرنگار اداره آموزش و پرورش گراش و بانک انصار در تجلیل از خبرنگاران گراش پیش قدم شدند.

به گزارش هفت برکه، هفدهم مرداماه، سالروز شهادت شهید محمود صارمی روز خبرنگار است. چهاردهم مردادماه ۱۳۹۶ اداره آموزش و پرورش شهرستان گراش طی مراسمی در سالن اداری آموزش و پرورش از خبرنگاران شهرستان تقدیر کرد. در این مراسم ذبیح الله رضایی، رییس اداره آموزش و پرورش گراش، مهدی آیینه افروز، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، قاسم ایزدیان، نماینده خبرگزاری جنوب، خبرنگاران موسسه هفت برکه، خبرنگاران پندری، فداغ، روابط عمومی ادارات حضور داشتند. پازندهم مرداد نیز نیز مهدی مهرابی رییس بانک انصار گراش با حضور دکتر سیدجواد محقق، قائم مقام دانشکده علوم پزشکی از خبرنگاران گراش تقدیر کرد.

رضایی: خبرنگاران معلمان کلاس‌های بی دیوار هستند

ذبیح الله رضایی، مدیر اداره آموزش و پرورش گراش ضمن تبریک روز خبرنگارن به ارزش و اهمیت کار خبرنگاران اشاره کرد و گفت: «خبرنگاران متولی خاصی ندارند و همه ما ارگان‌ها و مسئولین متولی این امر هستیم، چون جایگاه خبرنگاران یک جایگاه عمومی و مربوط به کل جامعه است و هدف از برگزار این مراسم هم تشکر از زحمات این عزیزان بود. بنا به ارتباط کار آ.پ با حوزه رسانه به خصوص حوزه فرهنگ دارد تلاش برای بیشنر دانستن جز ارکان حیات بشری بوده است و جز ضروریات زندگی قرار گرفته است و در این دانستن خبرنگران و اصحاب رسانه سهم بزرگی داشتند همچنین آ.پ که بنیاد اصلی آگاهی دادن به جامعه و نسل جوان است. در دهه اخیر به علت تکنولوژی و تغییر ساختار ارتباطی بشریت جایگاه رسانه و متولیان امر بر حوزه اطلاع رسانی و خبررسانی یک جایگاه ویژه و خاص است. حجم اطلاعاتی که امروز رد وبدل می‌شود این‌ها همه حاکی از این است که این جایگاه ویژه است.»

رضایی حوزه خبرنگاری و کار خبرنگاری را مرتبط با کار آموزش و پرورش دانست و بیان کرد: «این دو باهم مرتبط هستند  ولی با این تفاوت که در حوزه خبری اطلاع رسانی ما آموزش و پرورش و یا نهادهایی با یار آموزشی همانند کلاسی با چارچوب و دیوار است و مخاطب محدود است ولی کار خبرنگار و رسانه مثل کلاس بدون دیوار است که مخاطبین ممکن است هزاران و میلیون‌ها نفر باشند. کسی که خبرنگار است و در حوزه رسانه فعالیت می‌کند نظمی برای کلاسش وجود ندارد. نقش عظیمی از پیشرفت دینای امروز حاصل قلم خبرنگاران است.»

رضایی در پایان به تاثیر خبرنگاران در جامعه برای قضاوت منصفانه اشاره کرد و افزود: «مشکل اساسی جامعه ما این است که ما راجع به دیگران و جامعه زود و غیر منصفانه قضاوت می‌کنیم. یک جامعه خوب و سالم باید قضاوت در آن نسبت به دیگران، خودمان و حتی مخالف‌مان منصفانه باشد. رسانه باید با انتقال دادن دقیق اطلاعات به مخاطبان به درست قضاوت کردن کمک کند.»

رضایی برای همکاری آموزش و پرورش با رسانه‌ها تاکید کرد: «ما به عنوان نهاد اموزش و پروورش در شهرستان دوست داریم برای بالا بردن سطح فرهنگی جامعه ارتباط تنگاتنگی با رسانه داشته باشیم، قطعا ما هم نیاز به کمک و راهنمایی داریم و رسانه به عنوان آیینه تمام نمایه جامعه می‌توانند این مشکلات را به ما متدکر شود تا ما بتوانیم آن را حل کنیم. امکانات فیزیکی و سخت افزاری در آموزش و پرورش هم موجود است که برای کمک در جهت بالا بردن فرهنگ جامعه اعلام آمادگی می‌کنیم.»

آیینه افروز: تا قبل از هفده مرداد کسی خبرنگاران را یادش نیست.

مهدی آیینه افروز، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گراش با اشاره به این که مسئولی در این مراسم نیست که کاری را حل کنند و نشستن پای درد و دل این قشر هم خودش می‌تواند کمک بزرگی داشته باشد افزود: «ما به اهمیت خبرنگار و خبرگزاری واقف هستیم. ما در گراش کانون خبرنگاران و بیمه خبرنگاران نداریم و امیدوارم این اتفاق به زودی بیفتد و این قشر هم جایگاه حقوقی داشته باشند. یکی از  اتفاقات خوبی که امسال در فرمانداری افتاد این بود که مسئولین ادارات به فرمانداری دعوت می‌شدند و در نشست با خبرنگاران شرکت و به سوال‌ها پاسخ می‌دادند.»

در پایان مراسم ذبیح‌الله رضایی از خبرنگاران تقدیر و تشکر کرد و بعد از اقامه نماز ظهر و عصر خبرنگاران ناهار را هم مهمان آموزش و پرورش بودند.

دکتر مهرابی: در کنار مسئولیت سازمانی باید به مسئولیت اجتماعی هم توجه داشت.

مراسم دیگر روز خبرنگار ۱۵ مردادماه به میزبانی بانک انصار در رستوران صالح گراش برگزار شد.

دکتر مهدی مهرابی رییس بانک انصار شعبه گراش با اشاره به این که این مراسم  بخشی از مسئولیت اجتماعی بانک انصار است. گفت: « هر چند که واژه خبرنگار واژه‌ای آشنا در ذهن است اما شاید کمتر کسی از مسائل، مشکلات و مسئولیت‌های این قشر اطلاعی داشته باشد، ما کمتر در جامعه شاهد قدردانی تلاش‌های خبرنگاران هستیم، ما در مجموعه بانک انصار بر خود لازم دانستیم که با برگزاری این مراسم از زحمات شما در طول این یک سال تشکر کنیم. بانک انصار در بخش حمایت از ورزش، گلریزان و کارگروه فعالیت‌ داشته است و این در راستای مسئولیت اجتماعی بانک انصار است. امیدوارم روزی شاهد این باشیم که سازمان‌ها علاوه بر رسیدن به مسئولیت‌های سازمانی به مسئولیت اجتماعی هم توجه داشته باشند.»

بانک انصار با تهیه کیک و کادوی شیرینی از زحمات خبرنگاران گراش تقدیر کرد.

ارسال مطلب به دوستان ارسال مطلب به دوستان Print This Post Print This Post