امروز ۳ آذر ۱۳۹۶
نوشته شده در ۲۲ شهریور ۱۳۹۶، توسط: ، سرویس: جامعه، جشنواره فیلم کل، خبر، فرهنگ و ادب، بازدید: 287 views

رونمایی از پوستر سیزدهمین جشنواره فیلم کل در روز سینما + فراخوان

گریشنا (هفت‌برکه): پوستر سیزدهمین جشنواره منطقه‌ای فیلم کوتاه کل گراش در مراسمی به مناسبت روز ملی سینما در شیراز رونمایی شد. مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در این مراسم، جشنواره فیلم کل گراش را حایز رتبه نخست استان از نظر کیفیت و هدف‌مندی اعلام کرد. این جشنواره قرار است با حضور هشت استان جنوبی کشور از پانزدهم تا هفدهم آذرماه در گراش برگزار شود.

به گزارش سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، در آیین بزرگداشت روز ملی سینما با حضور بهزاد مریدی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس؛ مهدی آیینه‌افروز، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گراش؛ و رحیم هودی و مهدی فقیه، از پیشکسوتان تئاتر و سینما؛ از پوستر جشنواره فیلم کل گراش رونمایی شد.

آیینه‌افروز در سخنان کوتاهی در این مراسم، مراحل برگزاری جشنواره فیلم کوتاه کَل گراش را اینگونه توضیح داد: «این جشنواره در سال ٨١ در سطح شهر گراش آغاز به کار کرد و در سال ٨۶ به سطح استانی ارتقا یافت. در سال ٩٠ جشنواره به صورت منطقه‌ای برگزار شد، و اکنون باعث افتخار است که امسال با حضور هشت استان جنوبی کشور شاهد برگزاری این رویداد فرهنگی و هنری در استان هستیم.»

مریدی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، نیز درباره‌ی این جشنواره گفت: «جشنواره کل گراش در بین برنامه‌های برگزار شده در سال ٩۵ اداره کل، رتبه‌ی نخست را بر اساس شاخصه‌های برگزاری با کیفیت و هدفمند را دریافت نموده است.» بهزاد مریدی اظهار امیدواری کرد که در سال‌های آینده، شاهد تاسیس دبیرخانه این جشنواره در شیراز و ارتقا جشنواره در سطح ملی باشیم. مدیر کل ارشاد فارس همچنین از برگزاری جشنواره‌ی «برکه» لامرد، و احیای دوباره‌ی جشنواره فیلمنامه‌نویسی «بیشاپور» در شهرستان کازرون خبر داد.

گفتنی است که پوستر سیزدهمین جشنواره فیلم کل را علی افشار طراحی کرده و محصول کارگاهی است که به همین هدف در تابستان برگزار شد (خبر در گریشنا). قرار است بقیه‌ی پوسترهای طراحی شده در این کارگاه نیز در نمایشگاهی به معرض دید عموم گذاشته شود.

فیلم‌سازان استان‌های فارس، هرمزگان، بوشهر، کرمان، سیستان و بلوچستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند. جشنواره فیلم کل همانند سال‌های قبل در سه بخش داستانی، مستند و تجربه‌گرا، و برای تاکید با رویکرد بومی، همراه با بخش ویژه‌ی میراث فرهنگی برگزار می‌شود. بر اساس فراخوان جشنواره، مهلت ارسال اثر به جشنواره تا دهم مهرماه است.

برای دریافت اطلاعات کامل‌تر درباره جشنواره، فراخوان سیزدهمین جشنواره فیلم کوتاه کل و فرم شرکت در آن را دریافت کنید.

تکمیلی: مهلت ارسال آثار تا ۲۰ مهرماه ۱۳۹۶ تمدید شد.

 

 

ارسال مطلب به دوستان ارسال مطلب به دوستان Print This Post Print This Post