امروز ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
نوشته شده در ۲۲ آبان ۱۳۹۶، توسط: ، سرویس: ادارات، بازار کار، خبر، بازدید: 272 views

اداره صمت برای اشتغال وام چهار درصدی می‌دهد

هفت‌برکه (گریشنا): بر اساس مصوبه شورای اشتغال شهرستان گراش، اداره صنعت، معدن و تجارت متقاضیان را برای وام اشتغال با کارمزد چهار درصدی به بانک سپه معرفی می‌کند.

به گزارش هفت‌برکه در جلسه کارگروه اشتغال سهمیه هر کدام از ادارات از تسهیلات اشتغال مشخص شد. از سقف ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات شهرستان گراش، ۱۰۰ میلیون تومان به اداره صنعت، معدن و تجارت اختصاص دارد. اسماعیل بلیلی کارشناس این اداره در مورد نحوه اختصاص این تسهیلات گفت: «این تسهیلات به دارندگان مدرک مرتبط فنی و حرفه‌ای، میراث فرهنگی، دیپلم و دانشگاه‌ها اختصاص داده می‌شود. تاکنون چندین نفر مراجعه کرده‌اند و ما آماده بررسی تقاضای دیگر هستیم.»

در میان ۲۶ شاخه اعلام شده دارندگان مدرک قالی‌بافی، حسابداری و خیاطی بیشتر از بقیه رشته‌ها در گراش حضور دارند. این ۲۶ رشته شامل دوخت لباس، گلدوزی جوراب، سری دوزی سرویس خواب، ملحفه‌دوزی، پرده‌دوزی، مونتاژ اسباب بازی و لوازم پرورش فکری کودکان، مکرومه‌بافی، کوبلن‌دوزی، عروسک‌سازی، ساخت جعبه‌های فانتزی، قالیبافی، طناب‌بافی، گلسازی، ساخت میوه‌های خمیر چینی، مهرسازی، قاب‌سازی، توپ‌دوزی پارچه‌ای، توپ‌دوزی چرمی، تعمیرکار تلفن‌ همراه، تایپیست، حسابداری، تعمیر چرخ خیاطی، دوخت چادر مسافرتی، بازاریاب صنایع دستی، بسته‌بندی چسب برق، تعمیرکار دوربین‌های مداربسته است.

بلبلی در مورد مدارک مورد نیاز گفت: «کپی شناسنامه و کارت ملی، دو قطعه عکس، پوشه و گیره و کپی مدرک مرتبط برای ثبت نام مورد نیاز است. افراد بعد از تایید مدارک و در صورت لزوم کارشناسی محل کار، برای دریافت وام به بانک سپه معرفی می‌شوند.»

به اداره صنعت و معدن و تجارت ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار اختصاص داده شده است. که با توجه به مبلغ ۵ میلیونی وام امکان دریافت وام برای ۲۰ نفر وجود دارد. اداره صمت در خیابان بسیج، کوچه شماره ۱۱ قرار دارد.

در جلسه کارگروه اشتغال این سهمیه‌ها برای ادارات در نظر گرفته شد. (خبر در گریشنا) اداره بهزیستی ۴۰ میلیون تومان، اداره میراث فرهنگی ۲۰ میلیون تومان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ۱۴ میلیون تومان، اداره جهاد و دامپزشکی ۱۰۰ میلیون تومان، صنعت و معدن و تجارت ۱۰۰ میلیون تومان، کمیته امداد ۳۰ میلیون تومان، بهزیستی ۴۰ میلیون تومان از این تسهیلات را تقسیم می‌کنند.

ارسال مطلب به دوستان ارسال مطلب به دوستان Print This Post Print This Post
  1. متقاضی نوشته است:

    بنده با مراجعه به اداره و تحویل مدرک فنی حرفه ای،نامه معرفی به بانک را دریافت کردم و بسار خوش برخورد بودن و از گیرهایی که بعضی از نهادها می دهند بهم ندادن.

    باتشکر