امروز ۳۰ دی ۱۳۹۶
نوشته شده در ۲۷ آذر ۱۳۹۶، توسط: و ، سرویس: ادارات، خبر، بازدید: 247 views

ثبت یک رکورد آموزشی برای اداره دامپزشکی

هفت‌برکه (گریشنا): اداره دامپزشکی شهرستان گراش موفق شد با برگزاری کلاس آموزشی در مورد بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان برای دانش‌آموزان گراش، یک رکورد در این زمینه به جای بگذارد.

به گزارش روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان گراش، دوره آموزشی بیماری‌های مشترک انسان و دام با محوریت بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان با بیش از ۴۰۰ نفر-ساعت در قالب دو کلاس آموزشی برگزار گردید. دکتر سروش اسدی کارشناس اداره و مدرس این دوره، در مورد رکورد آموزشی گفت: «با هماهنگی با اداره آموزش و پرورش شهرستان و پیگیری رابطین سلامت دامپزشکی در مدارس، موفق شدیم در یک روز کاری، رکورد کم‌سابقه‌ی آموزش ۴۰۰ نفر-ساعت در یک روز را ثبت کنیم.»

دکتر اسدی در مورد مباحث مطرح‌شده در این دوره آموزشی نیز توضیح داد: «در این دوره‌ها فراگیران علاوه بر بیماری آنفلوانزا، با بیماری‌های تب خونریزی دهنده کریمه‌ی کنگو و تب مالت و هاری و راه‌های انتقال و پیشگیری آنها آشنا شدند.» او همچنین تاکید کرد برگزاری دوره‌های متعدد آموزشی جهت دانش‌آموزان مقاطع مختلف تحصیلی می‌تواند دروازه‌ای جهت ورود اطلاعات بالاخص بیماری‌های مشترک انسان و دام به منازل باشد.

دکتر ایزدی، سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان گراش، نیز در مورد برگزاری این دوره‌ها گفت: «شهرستان گراش با همت مدرسین این اداره به لحاظ برگزاری کلاس‌های آموزشی در بین شهرستان‌های استان فارس از جایگاه خوبی برخوردار است. ضمنا این دوره‌های آموزشی به صورت مستمر در این شهرستان برگزار می‌گردد.»

ارسال مطلب به دوستان ارسال مطلب به دوستان Print This Post Print This Post