امروز ۳۰ دی ۱۳۹۶
نوشته شده در ۱۸ دی ۱۳۹۶، توسط: ، سرویس: ادارات، خبر، شورای شهر، بازدید: 298 views

سه پارکینگ موقت در دستورکار شورای شهر

هفت‌برکه (گریشنا): با مذاکره با مالکین زمین‌های نزدیک به خیابان امام سه قطعه زمین جدید به عنوان پارکینگ موقت در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

مرتضی فتحی عضو شورای اسلامی شهر گراش با اشاره به مشکل کمبود پارکینگ در نقاط مرکزی شهر گفت: «روبه‌روی حسینیه اعظم و کنار پاساژ نجاتی دو قطعه زمین در نظر داریم. زمین متعلق به آقای حاج علی‌اکبر فانی  تسطیح شده است و حدود ۱۵ خودرو ظرفیت دارد. در کنار این زمین، زمینی متعلق به آقای حاج علی‌نقی خادمی قرار دارد که برای این زمین هم مذاکرات اولیه انجام شده است.»

در کنار بازارچه مرکزی نیز یک زمین دیگر برای پارکینگ در نظر گرفته شده است. دکتر فتحی می‌گوید: «از قبل زمینی متعلق به آقای میرزمانی در این منطقه به عنوان پارکینگ استفاده می‌شد. زمین جدید در سمت دیگر پاساژ متعلق به دکتر مهرابی است. اجازه تسطیح داده شده است و لودرها از پارک شهر برای کار به این نقطه می‌آیند.»

پارکینگ جنب حسینیه ولی عصر(عج) متعلق به حاج علی‌اکبر بهادری سه هفته پیش حصارکشی و بسته شد. فرزند مالک این زمین سه هفته پیش در گفتگو با هفت‌برکه گفت: «این زمین توسط خود ما تسطیح شد و چندین سال به عنوان پارکنیگ استفاده می‌شد. بسته شدن آن به این دلیل است که شورا و شهرداری هر چه زودتر تکلیف آن را مشخص کنند.»

دکتر فتحی این محصور کردن این پارکینگ را غیر قانونی می‌داند: « در محصور کردن این پارکینگ حتی بخشی از کوچه هم محصور شده که خلاف قانون است. با مالک در ارتباط هستیم و زمینی هم در دوره شورای چهارم در کنار همین زمین خریداری شده است. انشالله بتوانیم قسمتی عمده‌ای از این زمین را به عنوان پارکینگ استفاده کنیم. مساله اصلی این زمین توافق بر سر قیمت است. قیمت این زمین کارشناسی شده است ولی مالک نرخ بالاتری را در نظر دارد و نرخ کارشناسی را قبول ندارند. با توجه به این که محل کار خودم در این منطقه است در زمان شورای چهارم هم حتی پیگیری این موضوع بودم و در زمان شورای پنجم هم چهار پنج بار پیگیری کرده‌ام.»

هر سه این پارکینگ‌ها، پارکینگ موقت است و در صورت تصمیم مالک به ساخت و ساز از دسترس خارج خواهد شد. تنها پارکینگ دائمی شهرداری در پروژه هفت‌برکه قرار دارد. فتحی عضو شورای شهر گراش گفت: «در پروژه هفت‌برکه بخش عمده‌ای به پارکینگ اختصاص داده شده است که امیدواریم بخشی از مشکلات شهروندان را برطرف کند.»

یکی از انتقادات شهروندان این است که پارکینگ‌های فعلی دارای کیفیت چندانی نیست و تنها زمین تسطیح می‌شود. فتحی برای ورود بخش خصوصی در این مورد اعلام آمادگی کرد: «در بحث پارکینگ ما به دنبال درآمدزایی نیستیم و هدف ما خدمات‌رسانی است. در این مورد مالکان و بخش خصوصی می‌توانند وارد شوند. می‌توانند محوطه را مسقف کنند و یک نفر هم دم ورودی بایستد و مبلغی را دریافت کنند. در این مورد فکر کنم مغازه داران سطح شهر هم استقبال کنند.»

دکتر فتحی از تلاش‌های شورای دوره چهارم برای تامین پارکینگ شهروندان تشکر کرد و گفت: «تامین پارکینگ مناسب برای شهروندان از دغدغه‌های شوراهای شهر در دوره‌های گذشته بوده و در شورای پنجم هم از اولویت‌های ما در برنامه‌ریزی شهری است.»

ارسال مطلب به دوستان ارسال مطلب به دوستان Print This Post Print This Post
 1. شهر من گراش من نوشته است:

  سلام خدمت شوراداران محترم
  چند پیشنهاد
  ۱:اول از همه خدمتتون عرض کنم شورا اول بره زمین چند هکتاری در جاده گراش لار که دو دهه هستش دادن به شهردار ی به عنوان پارک جنگلی رو درخت بکاره که لار اومده و دست گذاشته روش که در محدوده لار هستش تا برسیم ءبه زمین چند ده هکتاری
  ۲:قسمتی از این زمینی که به شهرداری واگزار شده که شهرداری و شورا اختصاص داده بود به پیست اسب سواری و چند روزی بلدوزر کار میکرد و از طرف لار امدن از ادامه کار ممانعت کردن که زمین در محدوده لار هستش پیگیر باشین
  ۳:محدوده چی شد که همتون در تبلیغاتتون کرده بودین شعار بهتر نیست قبل از هر چیزی پیگیر این مسءله بشین
  ۴:از زمین مردم مایه گذاشتن برا پارکینگ هنر که نیست و این حل مشکل نیست یه فکر اساسی کنین برا پارکینگ با گذاشتن پارکینگ داعمی
  ۵:معضل از همه بدتر هم در فلکه بیمارستان در اینده چند روزه دیگر با راه افتادن مجتمع سیمرغ ایجاد میشه و از الان فکر چاره. باشین قبل از شروع فاجعه
  ۶:در هر کاری علاج کار رو قبل از وقوع فاجعه با مشورت و طرح کارشناسی و نظر سنجی عمومی انجام بدین تا ……………..

  [پاسخ]

 2. مسخره نوشته است:

  خیلی مسخرست یکی از دغدغه هاشون تامین پارکینگ بوده و است که میان هزینه حذف پارکینگ میگیرن که پولی بزنن به ….
  این همه ساختمون و پاساژ کدومش دارای پارکینگ هست یه حرفی بزنین که بگنجه و واقعیت داشته باشه
  البته حق هم دارن اینا یه چیزی میگن مردم هم زود باورن میگن صد در صد راست داره میگه

  [پاسخ]

 3. محمد نوشته است:

  بإسلام. فکری به حال فلکه برزگران کنید و همچین فلکه بیمارستان ، بنده خودم طرحی دادم برای فلکه برزگران به شهرداری ولی شهرداری أصلا پیگیری نکرد ، أصلا برای این مسعولین مهم نیست که این مشکلات حل بشه ،

  [پاسخ]