امروز ۳۰ دی ۱۳۹۶
نوشته شده در ۱۶ دی ۱۳۹۶، توسط: ، سرویس: ادارات، خبر، بازدید: 269 views

طرح سد تنگ آب آماده است + تکمیل خبر

هفت‌برکه (گریشنا) – خبر تکمیل شده: ایجاد سد تنگ آب گراش و ساخت بزرگ‌ترین تفرج‌گاه استان فارس در این منطقه و ادامه‌ی اجرای طرح آبخیزداری روستای آغصه، مهم‌ترین مسایلی بود که در جلسه فرماندار گراش با معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی استان فارس مطرح شد. اعضای شورای اسلامی شهر گراش نیز در دیداری با معاون اداره کل، ضمن بازدید از منطقه تنگ آب، بر ضرورت احداث سد در این منطقه تاکید کردند.

به گزارش رخداد گراش، فرماندار گراش در دیدار با محمدحسن محبی، معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی استان فارس، بر ضرورت اجرای طرح‌های آبخیزداری در شهرستان تاکید کرد و گفت: «یکی از اهداف مهم و اثرگذار بخش آبخیزداری مدیریت و بهره‌وری از آب‌های روان و سیلاب‌ها است.»

اصغر فرودی فرماندار گراش از اجرای طرح آبخیزداری روستای آغصه بخش ارد به منظور حفاظت از آب و خاک این شهرستان خبر داد و افزود: عملیات ساخت این پروژه با اعتبار اولیه بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان از محل مشارکت‌های خیرین شروع شد و در حال حاضر برای احداث سد خاکی آغصه با گنجایش ۳۵۰ هزار متر مکعب با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات دولتی در حال تکمیل شدن است. او تصریح کرد: با اجرای این پروژه، حدود ۴۰۰ هکتار از اراضی زراعی و ۳۴۰۰ راس دام سبک از مزایای آن منتفع خواهد شد.

اصغر فرودی از اجرای طرح آبخیزداری و ایجاد سد در تنگ آب گراش خبر داد و افزود: طرح مطالعاتی ایجاد سد در تنگ آب گراش آماده شده است که امیدواریم با بررسی‌های که توسط کارشناسان و مسئولین اداره کل منابع طبیعی استان صورت گرفته این پروژه در آینده نزدیک عملیاتی شود.

فرماندار گراش از آغاز ساخت بزرگ‌ترین تفرجگاه و پارک جنگلی در جنوب استان فارس خبر داد و افزود: ۴۵۰ هکتار از اراضی تنگ آب گراش درخت‌کاری می‌شود که در حال حاضر ۵۰ هکتار از آن توسط اداره منابع طبیعی درخت‌کاری شده است.

فرودی از پیگیری اداره منابع طبیعی و همکاری شورای اسلامی شهر و شهرداری در توسعه فضای سبز گراش تقدیر کرد. ایجاد نمایندگی اداره منابع طبیعی در بخش ارد، تسریع در ساخت و تکمیل پروژه‌های در دست اقدام اداره کل منابع طبیعی استان فارس در حوزه شهرستان گراش و تخصیص اعتبارات مورد نیاز جهت اجرای طرح‌های مقابله‌ای با کم آبی و جلوگیری از فرسایش خاک از مهمترین درخواست‌های اصغر فرودی فرماندار گراش در این دیدار بود.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع‌طبیعی استان فارس نیز در این جلسه گفت: احیای حوزه‌های آبخیز راهکار نجات کشور از بحران کم آبی است. محمد حسن محبی در دیدار با اصغر فرودی فرماندار گراش طرح‌های قابل اجرا در حوزه آبخیز داری در شهرستان گراش را مورد بحث و بررسی قرار و نسبت به رفع مسائل و مشکلات این بخش قول مساعد داد.

ابراهیم شهسوار، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گراش، نیز در این جلسه گزارشی از عملکرد خود ارائه داد.

رییس شورای شهر: هدف توسعه و آماده‌سازی زیرساخت‌های گردشگری است

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری گراش، رئیس شورای اسلامی شهر گراش در جلسه اعضای شورا با معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی استان فارس گفت: تقویت بخش های گردشگری، تفرجگاهی و رفاهی گراش ضروری است. علی اصغر حسنی با بیان اینکه ایجاد پارک جنگلی در تنگ آب یکی از طرح‌هایی است که همواره از گذشته تا به امروز مورد پیگیری قرار گرفته، اظهار داشت: این طرح با هدف توسعه و آماده‌سازی زیرساخت‌های گردشگری و بهره‌برداری توریستی در دستور کار قرار گرفته است.
رییس شورا در بازدید محمدحسن محبی، معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی استان فارس، از پروژه درخت‌کاری تنگ آب گفت: توانمندی شهرستان گراش در زمینه گردشگری و توسعه فضاهای تفریحی باید مورد توجه مسئولین و سرمایه گذاران قرار گیرد. او ضمن تقدیر فرماندار و مدیر کل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس و همچنین شهسوار، رئیس اداره منابع طبیعی گراش، گفت: تفرجگاه طبیعی و سد تارخی تنگ آب می‌تواند مقصد مسافران نوروزی و محل تفریح مردم منطقه باشد.

اعضای شورای اسلامی شهر گراش در بازدید میدانی از محل ایجاد پارک جنگلی در تنگ آب، با حضور معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی استان فارس محل ایجاد تفرجگاه را مورد بررسی و ارزیابی قرار دادند.

سخنگوی شورا: اجرای بزرگترین طرح ملی در گراش

فوزیه ناصری، سخنگوی شورای شهر، در خصوص شرایط اجرای این طرح بزرگ افزود: «پس از هماهنگی و پیگیری‌های مجدانه شورای اسلامی شهر، اداره منابع طبیعی و فرمانداری شهرستان گراش، و برگزاری جلسات و بازدیدهای پی‌درپی از منطقه تنگ آب، به پیشنهاد یکی از اعضای شورای اسلامی شهر و تایید و حمایت مهندس محبی، معاونت آبخیزداری منابع طبیعی استان و هیات همراه، طرح ملی تفرجگاه ملی تنگ آب با هدف جلب مشارکت مردم و دولت در اجرای پروژه‌های آبخیزداری و جنگل‌کاری ۴۵۰ هکتاری مصوب کمیته فنی اداره کل با شرایط زیر به اجرا گذاشته شد:
۱- سهم مشارکت خیرین گراش در اجرای طرح ۳۵ درصد و سهم دولت ۶۵ درصد
۲- ساخت چکدم تنگ گوره مجید توسط خیرین
۳- نقشه‌برداری، طراحی، نظارت بر اجرا توسط اداره کل منابع طبیعی استان
۴- مدت زمان یک هفته از تاریخ ۹۶/۱۰/۱۲ نقشه‌های آبخیزداری از طرف اداره منابع طبیعی ارائه و اجرا گردد.
۵- تعهد شورای اسلامی بر جلب مشارکت‌های مردمی برای پروژه‌های فوق‌الذکر و همچنین احداث ساختمان منابع طبیعی گراش.»

ناصری در خصوص شروع پروژه‌ی درختکاری در منطقه نیز توضیح می‌دهد: «از یک ماه پیش تاکنون به همت ریاست محترم و کارکنان پرتلاش اداره منابع طبیعی و حمایت شورا و شهرداری، مساحتی قریب به ۵۰ هکتار از اراضی پایین‌دست تنگ آب، زیر کاشت درختانی از انوع کنار، گز، اکالیپتوس و … رفته است و در آینده نزدیک کاشت درختانی از دیگر گونه‌های منطقه‌ای همچون بادام کوهی و بنه و انجیر در دستور کا​ر قرار خواهد گرفت.»

سخنگوی شورا در انتها افزود: «لازم به ذکر است ما اعضای شورای اسلامی شهر گراش از طرف شما مردم عزیز شهر از همکاری‌های بی‌وقفه فرماندار محترم شهرستان گراش و تلاش‌های پیگیر مهندس شهسواری، ریاست محترم اداره منابع طبیعی، نهایت تقدیر و تشکر را به عمل می‌آوریم و از شما خیرین محترم و دلسوز شهر گراش تقاضا داریم با حمایت‌های همه‌جانبه از طرح و برنامه‌های شورا، علی‌الخصوص تکمیل این پروژه عظیم ملی، پشتیبان شورای شهرتان باشید.»

ارسال مطلب به دوستان ارسال مطلب به دوستان Print This Post Print This Post
 1. 1 نوشته است:

  حالا بزنین تنگ اب رو هم مث کلات خراب کنین

 2. علی نوشته است:

  گراش لند خیلی به سرانجام رسید اینم میخان درست کنن

 3. محمدامین نوبهار نوشته است:

  از فرماندار محترم تقاضا دارم طرح آماده‌شده (برای سد تنگ آب و جنگل مصنوعی) را در سایت گریشنا و یا شبکه‌های مجازی منتشر کنند تا پیش از اجرا کارشناسان امر نظراتشان را در این رابطه ارائه کنند.
  با سپاس

 4. .... نوشته است:

  اینم یک طرح احساسی و بدون کار کارشناسی میگن نه….اگه طرح دارن چرا نشون نمیدن باچه مشخصاتی….

 5. گراشی نوشته است:

  گراش شده آزمایشگاه

 6. محمد نوشته است:

  این مسعولین گراش فقط […] فقط حرفه

 7. با خبر نوشته است:

  پیشاپیش عضای شورا خسته نباشن اگه راست میگن برن از حق مردم گراش دفاع کنند و پارک جنگلی گراش رو که در جاده لار واقع شده رو که برای پیست اسب سواری اختصاص داده شده رو از دست لاریها در بیارن

 8. علیرضا نوشته است:

  پروژه جاده کلات چی شد؟ کلات رو خراب کردن سنگاشم بردن فروختن رها شد به امان خدا
  بهتر نیست پروژه تصفیه فاضلاب خیابان بسیج رو اجرا کنن فکر کنم الان ده سال میگزره از این پروژه
  اخه منطقه که هردر ۵ سال یه سال داری بارش خوبیه پارک جنگلی هم میشه احداث کرد
  اون جاده که بردن تو دل طبیعت تنگ اب کافیه واسه صدمه زدن به طبیعت تا کی باید چوب تصمیمات لحظه رو بخوریم
  منتظر جواب مسئولین هستم