امروز ۲ بهمن ۱۳۹۶
نوشته شده در ۲۷ فروردین ۱۳۹۶، توسط: ، سرویس: جامعه، خبر، بازدید: 666 views

برای اولین بار در بیمارستان گراش: عمل قلب کم‌درد و زایمان بی‌درد

هفت‌برکه (گریشنا): در روزهای گذشته دو عمل جالب در بیمارسنان امیرالمومنین علی (ع) گراش با موفقیت انجام شد: عمل برداشتن ورید سافن از ساق پا برای عمل قلب، و زایمان بدون درد به روش اسپینال و اپیدورال. این اولین بار بود که این عمل‌ها در بیمارستان گراش انجام می‌شد.

برداشتن ورید سافن برای عمل قلب

برای اولین بار عمل برداشتن ورید سافن به روش منقطع در بیمارستان امیرالمومنین علی(ع) گراش انجام شد. در این روش در عمل قلب، بهبود سریع‌تر محل برش جراحی، کاهش عفونت به‌خصوص در بیماران دیابتی، کاهش میزان درد و عوارض ناشی از عدم تحرک، و راه افتادن سریع‌تر بیمار است.

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی گراش، دکتر ناصر ملکی، متخصص و جراح قلب، و تیم جراحی قلب در بیمارستان امیرالمومنین علی (ع) برای اولین بار در گراش، عمل برداشتن ورید سافن به روش منقطع را به روی محمدعلی اسدی، بیمار گراشی، انجام دادند. محمدعلی اسدی اواخر اسفندماه ۹۵ در بیمارستان امیرالمومنین علی (ع) تحت عمل جراحی قلب باز قرار گرفت و از بیمارستان با حال عمومی خوب ترخیص شد.

زایمان بی‌درد در زایشگاه گراش

زایشگاه مرکز آموزشی درمانی امیرالمومنین علی (ع) گراش موفق به انجام زایمان بدون درد به روش اسپینال و اپیدورال شد.

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی، مژده حسن‌زاده، مسئول زایشگاه این مرکز، در گفت‌وگو با روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی درباره‌ی این روش گفت: «در این روش با همکاری پزشکان متخصص بیهوشی، ماده بی‌حسی تزریق می‌شود که خانم باردار، درد زایمان را احساس نمی‌کند، ولی بیدار و هوشیار است و به راحتی حرکت می‌کند.» حسن‌زاده افزود: «این روش موفقیت‌آمیز بوده است و بیماران از این روش رضایت دارند. به گفته بیماران، تجربه‌ی شیرینی از زایمان در خاطرشان می‌ماند.»

متقاضیان این روش زایمان می‌توانند جهت هماهنگی برای انجام زایمان بی‌درد، به مسئول زایشگاه مراجعه کنند و یا با شماره تلفن ۵۲۴۴۲۰۰۱ و ۵۲۴۴۲۰۰۲ داخلی ۳۳۳ تماس بگیرند.

ارسال مطلب به دوستان ارسال مطلب به دوستان Print This Post Print This Post
 1. در حال نوشتن... نوشته است:

  واقعا تشکر …………
  حتی فکر کردن به زایمان وحشت داره
  خداروشکر این روش اومده

 2. همراز نوشته است:

  باسلام؛جادارد خداقوت بگیم به متخصصان و کارشناسان بیهوشی اتاق عمل فوق تخصص مرکزاموزشی درمانی امیرالمونین(ع)که کاراصلس زایمان بی درد توسط انها انجام میشود به روش اسپینال و اپی دورال

 3. حسن نوشته است:

  تشکر وقدردانی می کنم از تمامی مدیران وکادر درمانی بیمارستان حضزت امیر المومنین علیه السلام گراش

 4. پرسنل بیهوشی نوشته است:

  ریسک پذیرفتن مسئولیت بیحسی اپیدورال در زایمان، برای پرسنل بیهوشی بسیار بالاست، با توجه به اینکه پزشک بیهوشی در روند زایمان حضور نداره و میسپره به کارشناس بیهوشی
  الان پای جون دو نفر درمیونه،، استرس بیداد میکنه

 5. حمیدرضامقیم کرمان نوشته است:

  سلام قولا من رب رحیم
  پرسنل محترم بخش زایمان
  ضمن خسته نباشید محضرتک تک شما زحمتکشان ،اگربراتون مقدوره بیشترپیرامون نوع عملکردپرسنل توضیح بفرمایید ؛
  چراکه شنیده ایم بدلیل عدم حضورپزشک و صرفاً توسط دانشجویان درحال تحصیل وبعضا غیرمجرب وضع حمل صورت می گیرد که دریک شاهدمثال منجربه ضربه دیدن سرنوزادشده بود.
  فلهذا ما مردد مانده ایم که درآینده ،دربیمارستان گراش اقدام کنیم یا کرمان ؟ حال آنکه بنده دوست دارم فرزندم درگراش متولد شود ولی مع الاسف باشرایط موجود وشنیده ها خوف آن داریم که درگراش اقدام کنیم ضمن اینکه خانواده نیز بدلیل معایب مذکور،اصراربرکرمان دارند.
  همیشه موید باشید

  پرسنل بیهوشی پاسخ در تاريخ فروردین ۲۸ام, ۱۳۹۶ ۱۱:۲۴ ق.ظ:

  تا به امروز در بخش زایشگاه، پرسنل بیهوشی نیاز نبوده و حضور هم نداشته، بنده از روند زایمان و عملکرد پرستاران و ماماها و اینکه دانشجویان حضور داشته اند یا نه اطلاعی ندارم، فقط این نوع زایمان بی درد که تازه راه اندازی شده، نیاز به پزشک بیهوشی و کارشناس بیهوشی ست، هر تجربه جدیدی،استرس بهمراه دارد، امیدوارم همکاران به نحو احسنت این روش زایمان رو بهینه کنند.

 6. نرگس نوشته است:

  این روش در کشورهای اروپا یی نظیر انگلیس و همچنین امریکا دیگه کمتر انجام میشه چون خطراتی بهمراه دارد. در عوض مادران را به زایمان طبیعی در اب و یا ساده روی مبل بزرگ با تجهیزات کامل تشویق میکنند .

 7. نرگس نوشته است:

  اگر هم واقعا کسی بخواهد انجام دهد حتما باید ماما و پزشک حضور داشته باشد.

 8. سندولس نوشته است:

  من درعجبم چرا اولین ریسکهارو تو بیمارستان گراش میکنن،،بابا یه کم به فکر مریض و همراه مریض باشین این تبلیغات چیه میکننین اخه

 9. رضا نوشته است:

  جناب سندولس
  کار بزرگ از ادم های بزرگ صادر میشه فقط

  همشهری پاسخ در تاريخ فروردین ۲۹ام, ۱۳۹۶ ۹:۲۹ ب.ظ:

  احسنت

 10. سندولس نوشته است:

  جناب رضا کاربزرگ و نباید رو ادمای کوچیک امتحان کرد