امروز ۳ بهمن ۱۳۹۶
نوشته شده در ۱۷ خرداد ۱۳۹۶، توسط: ، سرویس: ادارات، جامعه، خبر، گفتگو، بازدید: 367 views

فشار تابستان روی کابل‌های برق

هفت‌برکه (گریشنا): تابستان فصل پردردسری برای کارکنان اداره‌ی برق است، مخصوصا در ماه رمضان، که بالا رفتن مصرف برق در زمان افطار، نمودار اوج مصرف را بسیار بالا می‌برد. گرما و استفاده زیاد از سیستم‌های خنک‌کننده، فشار را روی کابل‌ها چند برابر و اتصالات و قطعی برق را بیشتر می‌کند. مهندس قدرت‌الله فانی، رییس اداره‌ی برق شهرستان گراش، در گفتگو با هفت‌برکه، درباره‌ی فشاری که بر شبکه‌ی برق وارد می‌شود صحبت کرد و توصیه‌هایی به شهروندان داشت.

مهندس فانی مدیریت مصرف برق را در این شرایط بهترین راهکار برای کاهش اتصالات و قطعی برق می‌داند و می‌گوید: «اگر کابل برقی در حال جرقه زدن بود، سریع با ۱۲۱ و یا ۵۲۴۴۵۵۵۳، اتفاقات برق، تماس بگیرید و اطلاع دهید. گاهی بعد از جرقه زدن ممکن است به علت پوسیدگی کابل، کابل قطع شود. در این موارد به هیچ عنوان نزدیک به کابل نشوید و از همه بخواهید که از کابل فاصله بگیرند و منتظر نیرو‌های اداره برق و آتشنشانی بمانید.»

رییس اداره برق می‌گوید میزان خرابی در فصل گرما کاهش داشته است، و دلیل این امر هم تعمیرات سالانه، نصب ترانس‌های جدید و تقویت شبکه است. او اضافه می‌کند: «معمولا هر دو سال یک بار کل شبکه تعمیر می‌شود و ما این تعمیرات را در گراش از آبان سال گذشته آغاز کرده‌ایم. دوازده دستگاه ترانز برای تقویت شبکه و رفع افت ولتاژ در سال گذشته نصب شده است و سه خط دیگر به مجموع هفت خط شهر اضافه شده است. با این تقسیم‌بندی، بعد از این در صورت قطع شدن یک خط، برق مناطق کمتری از شهر قطع خواهد شد. امسال نیز قرار است پانزده ترانز شبکه تا پایان سال نصب شود تا تابستان سال بعد مشکلات کمتری داشته باشیم.»

ارسال مطلب به دوستان ارسال مطلب به دوستان Print This Post Print This Post
 1. سعید نوشته است:

  سلام.مگه رمضون نیست؟
  چرا روی میز آب معدنی گذاشته؟

 2. سعید نوشته است:

  ببخشید به ارشیو توجه نکردم!😆

 3. سعید شیروان نوشته است:

  من به شخصه و از نزدیک شاهد زحمات پرسنل اتفاقات برق گراش بوده و هستم ..واقعا باید تو این گرما به خاطر این نظمو تلاش بهشون خسته نباشید جانانه گفت..

 4. آوا نوشته است:

  اخه مگه تو بقیه کشورا تابستون ندارن..ما ١٣ ساله امارات زندگی میکنیم که ١٢ ماه سال هم تابستونه حتی یکبارر هم برق قطع نشده!

 5. خیابون دروازه نوشته است:

  خدمت آوا خانم عرض کنم امارات شما جمعیتی نداره که بخواد فشاری به برقش بیاد..بعد هم الحمدلله نسبت به چند سال قبل وضعیت برق گراش خیلی عالی شده ..به امید روزهای بدون بی برقی با عرض خسته نباشید و خدا قوت خدمت پرسنل اداره برق..

 6. سُبحان نوشته است:

  عرض خداقوت به تمامی پرسنل این اداره و بخصوص جناب مهندس فانی که واقعا دلسوز انه خدمت میکنند،
  در پاسخ به فرمایش( آوا)
  در مورد کشوری که سالهاست در اون زندگی میفرمایید حتما اطلاعاتی رو کسب بفرمایید تا دچار سوء تفاهم نشین، بطور مثال ؛اگر به نقشه ای رجوع بفرمایین کل خاک کشور إمارات در یک سوم خلیج فارس حل میشه ، تا برسیم به جمعیت و …

 7. دلسوخته نوشته است:

  کل امارات عرب نشین اندازه محله برق روز نمیشه چی داری میگی