امروز ۳۰ دی ۱۳۹۶
نوشته شده در ۲۲ خرداد ۱۳۹۶، توسط: ، سرویس: جامعه، حوادث، خبر، بازدید: 648 views

سرقت در حضور صاحبخانه

هفت‌برکه (گریشنا): صبح امروز دو سارق با وارد شدن به منزل کریمیان در خیابان دروازه، به زور چاقو و قمه از این خانه سرقت کردند.

به گزارش هفت‌برکه، حوالی ساعت پنج صبح، حاج حسین کریمیان به همراه همسرش خانم حقیقی بعد از خوردن سحری و خواندن نماز صبح مشغول استراحت بودند. خانمی که به عنوان خدمه در این خانه حضور دارد نیز در هال خانه خواب بود. دو سارق بعد از شکستن شیشه‌ی در ورودی هال، در را باز می‌کنند و در هال خانه با خدامه خانواده که در خواب بود، مواجه می‌شوند و از او کلید گاوصندوق را می‌خواهند و او توضیح می‌دهد که خدامه است و اطلاعی از کلید‌ها ندارد.

از او می‌خواهند که به اتاق خواب برود و کلید‌ها را از صاحب‌خانه بگیرند. حاج حسین کریمیان که به علت سالخوردگی به بیماری آلزایمر مبتلا است، هنوز در خواب بوده و متوجه حضور سارقین نمی‌شود. خدامه، خانم حقیقی را از خواب بیدار می‌کند. سارقین که صورت خود را با پارچه‌ای پوشانده بودند، با چاقو و قمه خانم حقیقی را تهدید می‌کنند که کلید در کمد اتاق خواب را بگیرند. گاو صندوق نیز در کمد قرار داشته است. سارقین بعد از گرفتن کلید‌ها و باز کردن در گاوصندوق جلو چشم خانم حقیقی هفت میلیون پول نقد و حدود صد و پنجاه میلیون تومان طلا شامل سی النگو، شش تک‌پوش، و یک تک‌پوش بزرگ، ۱۵ انگشتر و چند گردنبند را در ساک مشکی رنگ خالی می‌کنند.

این اطلاعاتی است که در تماس تلفنی با احمد جعفرزادگان، یکی از نزدیکان صاحبخانه، به دست آوردیم. احمد جعفرزادگان در ادامه می‌گوید: «سارقین با صاحبخانه فارسی صحبت می‌کردند، اما وقتی خودشان با هم حرف می‌زدند، لهجه‌ی بندری داشته‌اند.»

او ادامه می‌دهد: «سارقین در اتاق خواب را قفل می‌کنند و به صاحب‌خانه می‌گویند بعد نیم ساعت اگر نیامدیم و در را باز نکردیم از پنجره‌ای که بین در اتاق خواب و هال قرار دارد بیرون بروید و در را باز کنید. بعد از نیم ساعت هم همین کار را می‌کنند و بلافاصله با نیروی انتظامی تماس می‌گیرند. نیروی انتظامی نیز می‌آید و خانه را وارسی می‌کند.»

احمد جعفرزادگان می‌گوید: «دوربین یکی از منزل‌های همسایه فیلم خروج سارقین از خانه را ضبط کرده است. ما این فیلم را در فلش زدیم و خواستیم آن را به نیروی انتظامی تحویل دهیم. اما نیروی انتظامی گفت منتظر تماس ما بمانید و ساعت ۱۹ برای انجام تحقیقات بیشتر برمی‌گردیم.»

بر اساس شنیده‌ها ساعت ۱۹ پلیس به گفته‌ی خود عمل کرد و برای انجام تحقیقات بیشتر به محل سرقت رفت. این نوع سرقت که همراه با زورگیری است در دسته تجاوز به عنف قرار می‌گیرد.

ارسال مطلب به دوستان ارسال مطلب به دوستان Print This Post Print This Post
 1. نازنين نوشته است:

  وقتی قانون برای برخورد با حرام خورها وجود نداره دزدی ها کم که نمیشه بیشتر هم میشه متاسفانه نیرو انتظامی گراش فقط در محل حادثه حظور پیدا میکنه بعد از دزدی قضات هم اصلا با دزدها برخورد نمیکنه

 2. ف. نوشته است:

  پلیس واقعا چرا کاری نمیکنه ،این هممه دزدی شد کدومشو گرفتن ،گراش فقط پلیس به اسم داره ،که بگن ما پلبسیم خب کاری کنید ،پارسال موتور داداشم دزدید تو شلوغی شهر وسط خیابون ،کاری نکردن ،اون موتور بابام با بدبختی جور کرده بود ،تا کی بشینیم چندتا غریبه لذت ببره

 3. محسن نوشته است:

  پلیس انتظامی گراش نمره ای قابل قبول از شهروندان عزیز ندارد.ملت به عینیه شاهد هستند پلیس در گراش فقط قسمت راهور خیلی قوی هستند که فقط به نیت جریمه مردم و مسافران در خیابان حضوری فعال دارند که با ماشین و موتور و ماشین کلانتری و من چند روز پیش دیدم افسر راهنمایی بغل دست ماشین پژو گشت کنترل شهرداری نسشته و با جون دل جریمه میکرد.و پلیس انتظامی هم فقط وقت نماز جلو چند مسجد بخصوص که همه درجریان هستند حضور دارند انگار نمازگزاران الباقی مساجد که در خیابان اصلی نیست امنیت نمیخواهند

 4. نام شما... نوشته است:

  بود و نبود پلیس برای گراش تفاوتی نداره

 5. قاسم نوشته است:

  ولا موتور من دزدیدن حتی یه بنده خدایی شاهد بود کی دزدیده چند بار رفتم اگاهی ادرس دزده بعشون میدادم بلوچ بود دزده ولی اکاهی عین خیالشون نبود میگفتن فردا میگیرمیش.

 6. داریوش نوشته است:

  این جه جور پلیسی هستن این همه دزد اومد میلیون میلیون دزدید یکی هم نگرفتش و بجایی نرسیدن چرا؟؟؟؟؟ […] حقوق میگیرن واسه چی ؟ که فقط جریمه کنن همین و بس؟ اصلا پلیس ها شبها گشت دارن؟؟ تا کی مشاهده بی نتیجه های پلیس باشیم ؟بقول رفیقمون چرا فکری نمیکنن مثلا دوربین نصب کنن فلکه بیمارستان یا سمت ورود و خروج شهرمون حداقل کمکی میکنه / این همه شهر بزرگ مثل تهران و اصفهان و …هر خرابکارینی کنن به هفته نمیکشه اکه سارق و پیدا نکنن فوقش سرنخی پیدا میکنن ولی […] اگه این بی نتیجه بودن پلیسها ادامه پیدا کنه دزدها شیر میشن و بیشتر سوء استفاده میکنن و در برابرش همشهریان عزیز بیشتر اهمیت مال و جانی ندارن

 7. داریوش نوشته است:

  بقول دوست عزیزمون (((پلیس انتظامی گراش نمره ای قابل قبول از شهروندان عزیز ندارد.ملت به عینیه شاهد هستند پلیس در گراش فقط قسمت راهور خیلی قوی هستند که فقط به نیت جریمه مردم و مسافران در خیابان حضوری فعال دارند))) درست میگن/ شما برید لار اینقدر موتورهای پلاک قدیم و ۱۲۵ یاماها که دود میکنه تو شهر پیدا میشه ولی هیچ کدومشون جریمه و جعمشون نمیکنن جرا تو شهر خودمون پلاک قدیم جریمه و جمع میکنن درصورتی که هیج خلافی نکردیم حالا خدا شکر موتوری که هوای شهر الوده کنه نداریم اگه باشه خیلی کم