امروز ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
نوشته شده در ۱۴ تیر ۱۳۹۶، توسط: ، سرویس: جامعه، خبر، فرهنگ و ادب، بازدید: 410 views

اولین جشنواره‌ی داستان‌نویسی رضوی در همایش هشتمین آفتاب

هفت‌برکه (گریشنا): در سومین همایش هشتمین آفتاب، «اولین جشنواره داستان‌نویسی رضوی» ویژه شهرهای گراش، لار، خنج و اوز با موضوع امام رضا (ع) برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی همایش هشتمین آفتاب، پنجمین جشنواره‌ای که همایش هشتمین آفتاب در دهه کرامت امسال برگزار می‌کند، جشنواره داستان‌نویسی رضوی است. همایش هشتمین آفتاب از نهم تا سیزدهم مردادماه به مدت پنج شب در حسینیه ابوالفضل (ع) برگزار می‌شود.

مهدی آیینه‌افروز، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گراش، درباره برگزاری نخستین جشنواره داستان‌نویسی رضوی گفت: «این جشنواره با موضوع امام رضا (ع) و پنج حدیث از امام رضا (ع) و امام علی (ع) برگزار می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند با نگارش داستان حداکثر در یک صفحه با محوریت یکی از موضوعات در مسابقه شرکت کنند. این جشنواره با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گراش و انجمن شاعران و نویسندگان گراش برگزار می‌شود و شرکت در این مسابقه محدودیت سنی ندارد. شرکت‌کنندگان می‌توانند آثار خود را به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گراش و یا موسسه فرهنگی هنری هفت‌برکه واقع در خیابان امام (ره)، ساختمان جابری تحویل دهند.»

احادیث مورد نظر در این جشنواره به شرح زیر است:

امام علی (ع): «هر گاه از چیزی میترسی، خود را در آن بیفکن. چه بسا ترسیدن از چیزی، از خود آن سخت‌تر است.» (نهج البلاغه/ح ۱۷۵)

امام رضا (ع): «دوست انسان نادان در رنج و زحمت است.» (میزان الحکمه/ج۲/ص۳۷۵)

امام علی(ع): «بدی را از سینه دیگران، با کندن آن از سینه خود، ریشه‌کن نما.» (نهج البلاغه/ ح ۱۷۸)

امام رضا (ع): «نیازمندی کلید تیره‌روزی است.» (بحارانوار/۹/۳۵۳/۷۸/)

امام علی (ع): «زبان عاقل در پشت قلب اوست و قلب احمق در پشت زبان اوست.» (نهج البلاغه/۴۰ ح)

داستان‌های خود را بر اساس و با الهام از این درون‌مایه‌ها به جشنواره ارسال کنید. محدودیتی در نوع داستان‌ها وجود ندارد، اما داستان نباید از یک صفحه A4 بلندتر باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره ۰۹۰۳۳۸۷۰۸۳۷ و یا ۰۷۱۵۲۴۴۹۹۷۰ موسسه هفت‌برکه تماس بگیرید.

ارسال مطلب به دوستان ارسال مطلب به دوستان Print This Post Print This Post