امروز ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
نوشته شده در ۲۰ تیر ۱۳۹۶، توسط: ، سرویس: جامعه، حوادث، خبر، بازدید: 536 views

طلای پیرزن‌ها، طعمه‌ی جدید دزدان

هفت‌برکه (گریشنا): فریب پیرزن‌ها و ربودن طلاهای همراه آنان، شگرد سارقینی است که در گراش و خور اقدام به سرقت کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار هفت‌برکه، امروز سارقین به یک روش مشابه در گراش و خور اقدام به ربودن طلاهای دو پیرزن کردند. البته بعید نیست در شهرهای دیگر نیز سارقین از این شگرد استفاده کرده باشند.

پیرزن خیرخواه فریب کلاهبرداران را خورد

خانم سکینه قاسمی که بیش از هشتاد سال سن دارد، امروز سه‌شنبه ۲۰ تیرماه از نزدیکی مسجد امیرالمومنین (ع) در شهرک شهید دستغیب، در حال عبور بوده است. خانم قاسمی پیش از ظهر از خانه دخترش در حال بازگشت به خانه خود بود.

حسن کشاورز در گفتگو با خبرنگار گریشنا از مادرش نقل می‌کند: «یک ماشین سفید کنار مادرم می‌ایستد و خانمی پیاده‌ای می‌شود و این خانم می‌گوید در حال گردآوری کمک خیریه هستند و افراد مختلف طلا و چیزهای دیگر کمک کرده‌اند. سارقین می‌گویند که گردنبند و دستبند شما بدل است و خود مادرم  طلاها را باز می‌کند و نشان آن‌ها می‌دهد. آن‌ها هم برای چک کردن طلاها را بر می‌دارند و بعد پاکتی حاوی تسبیح و … به او می‌دهند و می‌گویند طلا را هم در همین گذاشته‌ام. سن مادر من زیاد است و متوجه شیوه کار آن‌ها نشده است. مادرم در خانه متوجه می‌شود که پاکت با روزنامه پر شده است.»

خانم قاسمی در سلامت قرار دارد. عصر امروز پلیس ۱۱۰ در محل حاضر شده است و بعد از تهیه گزارش، برای تحقیقات بیشتر صحنه را بازسازی کرده‌ است. به نظر می‌رسد این شیوه‌ی عمل خلافکاران به عنوان یک نوع کلاهبرداری شناخته می‌شود، زیرا فرد خود طلاها را در اختیار آن‌ها قرار داده است.

کشاورز که خود طلافروش است، در مورد اموال مسروقه می‌گوید: «سارقین یک النگو به ارزش حدود پنج میلیون و یک گردنبند به ارزش کمتر از سه میلیون را با خود برده‌اند.»

مورد مشابه در خور

کانال میلاد لارستان امروز در خبری از موردی مشابه نوشت. به گزارش میلاد لارستان: «امروز عصر سه فرد ناشناس (دو مرد و یک زن) در یکی از کوچه‌های خور جلوی پیرزنی را می‌گیرند و النگوهای این زن را قیچی کرده و می‌دزدند و متواری می‌شوند.»

پیگیری خبرنگار هفت‌برکه از طریق ایوب محمودی، سردبیر نشریه خورشید لارستان، نشان داد که طلاهای ربوده شده در این شهر به صورت قیچی کردن نبوده و خود پیرزن که حدود هفتاد سال سن دارد، طلاها را در اختیار سارقین قرار داده است. یعنی شیوه کار مجرمین در خور دقیقا مشابه گراش بوده است.

با توجه به این مشابهت، بعید نیست که هر دو سرقت یا کلاهبرداری توسط یک گروه انجام شده باشد و آن‌ها به این روش در شهرهای دیگر نیز کلاهبرداری کرده باشند، اما خبر آن منتشر نشده باشد.

بهترین شیوه مقابله در این مورد این است که به سالخوردگان و کودکان توصیه شود از گفتگو با افراد غریبه پرهیز کنند.

سرقت طلافروشی در لار

خبر داغ امروز اما سرقت مسلحانه در لار بود. خبر این سرقت در کانال خبری لارستان منتشر شده است.

به نوشته کانال خبری لارستان، این سرقت در مرکز شهر قدیم لار، مقابل مسجد فضل‌الله‌خانی، اتفاق افتاده است. پس از سرقت طلاها از طلافروشی، یکی از کسبه سارق را دنبال می‌کند که سارق با اسلحه کشیدن به سمت فرد و مغازه‌ی مقابل، تهدید به تیراندازی کرده است و بلافاصله از کوچه‌ی مقابل پا به فرار گذاشته است.»

ارسال مطلب به دوستان ارسال مطلب به دوستان Print This Post Print This Post
 1. گراش شهرستانی نوشته است:

  فرمانده محترم نیروی انتظامی و ریاست محترم دادگاه وفرماندارمحترم مگر نگفتین گراش امن‌ترین شهرستان استان فارس است کجاست این امنیت ما باید امتیت را در شهر حس کنیم یا نه؟ فقط حرف زدن که فایده ندارد.
  چرا کلانتری دیگری را در شهر ایجاد نمی‌کنید؟ چرا نیروهای اطلاعاتی و امنیتی راافزایش نمی‌دهید؟ چرا در خیابان‌ها ومکان‌های عمومی دوربین مداربسته نمی‌زنید؟ چقدر باید سرقت بشه؟ چقدر باید ادم ربایی بشه؟ تا شماها به فکربیفتید.
  ایا این امنیت است که یک شهرکوچک مثل گراش این قدر سرقت و ادم ربایی و قتل توش اتفاق بیفته پس ما این دردمون رابه کی بگیم؟
  این همه مردم و خیرین شهربه به دولت محترم کمک کرده اند درساخت مراکز عام المنفعه ایا این انتظار زیادی است که فقط از شماها امنیت می‌خواهند چرا یک شهرستان اداره اطلاعات نداشته باشه اصلا فرماندارمحترم پیگیری کرده‌اندبرای اداره اطلاعات خلاصه برای امنیت جانی و مالی شهروندان ارزش قایل بشید انشالله که همینطور باشد موفق باشید.

 2. بینام نوشته است:

  خوب الان آدم باید چی بگه؟خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل .شهر ما خیییلی امنیت داره …خییلی

 3. همشهری دورازوطن نوشته است:

  ماخارج ازکشورهستیم الان دغدغه داریم که خانواده امون هرلحظه درخطر ناامنی قرارمیگیرندبیشترخدنواده های گراشی شوهرانشان درکشورهای حوزه خلیج فارس مشغول به کارهستندوتمام فکروذکرشون امنیت خانه وشهرشون است

 4. حمیدرضامقیم کرمان نوشته است:

  سلام قولامن رب رحیم
  اینکه ما مطالبه داشته باشیم مطلقاً سرقت از جامعه ریشه کن بشه توقع نادرستی است ؛چراکه فقط درحکومت امام مهدی ع این توقع به صورت عملی اتفاق خواهد افتادکمااینکه ازتوصیفات حکومت عدل جهانی امام زمان نقل شده است که یک زن باتمام جواهروزیورالاتش ازاین سردنیا تا ان سردنیا بدون کمترین تعرضی می تواند برود.
  حتی درحکومت تقریباً۴ساله امام علی ع که به حکومت عدل علی معروف است بازهم چندین مورد سرقت صورت گرفته است.
  ولی حرف ما به نیروی انتظامی گراش اینه که :اینهمه سرقت وحتی آدم ربایی وقتل برای شهرکوچک گراش مناسب نیست گوآنکه بخشی ازکارمی لنگد یا باسارقین به دیده تسامح وتساهل برخورد می شود یا قانون مشکل دارد یا ….(این احتمالات صرفاً درحداحتمال است نه یقین؛ تاتهمتی زده نشود واحیانا زحمت وتلاش کارکنان صادق هدرنرود).
  وگرنه اگربااولین سرقت برخورد شدیدی صورت می گرفت قطعا سارقین جرات ورود به گراش نمی کردند چه رسد به اینکه بعدازفاجعه قتل مرحوم که مردم عصبی هستند مجدد بیان طلابدزدند.
  ماهفته بعدمیخایم بیایم گراش ؛چراباید از آمدن به گراش بترسیم واحساس امنیت نداشته باشیم ؟
  همیشه موید باشید

 5. علي نوشته است:

  دقیقایکسال پیش نیز چنین سرقتی واسه یکی از اقوام ما در محله پاسگاه قدیم رخ داد که اگه برخورد شده بود تکرار نمی شد،به امید داشتن شهری باامنیت وارامش که در جامعه مدنی ازحقوق شهروندیست.

 6. سینا نوشته است:

  باسلام – ببخشید این شیوه جدید نیست همین طور که علی آقا فرمودند پارسال دقیقا عین همین عمل درکوچه پاسگاه قدیم اتفاق افتاد ولی چون متاسفانه توشهرمون کسی به کسی نیست وبعد از چندروز همه چی فراموش میشه روز ازنو روزی از نو

 7. من نوشته است:

  دوستان راست میگن،چرا حداقل توو خیابانهای اصلی دورببن نمیزارین؟واقعا اگه هزینش زیاده از خیرین بخواهین،وگرنه این طلا دزدی توو خیابون جانبازان و روز روشن،ساعت پنج،که رفت وامدش زیاده ،اگه دوربینی وجود داشت به راحتی الان ساریق دستگیر شده بودن،البته اگه زود مرخصش نکن

 8. محمد نوشته است:

  تا قانون تغییر نکند و دزدها همه بعد از مدتی ازاد شوند هیچ دردی دوا نمیشود حتی اگر نیروی انتظامی زحمت بکشد و سارق را دستگیر کند با ز هم این قانون کشور ما است که سارق را ازاد میکند و دوباره به جان جا معه میاندازد