امروز ۲۵ آذر ۱۳۹۶
نوشته شده در ۱۲ مرداد ۱۳۹۶، توسط: ، سرویس: خبر، فرهنگ مردم، بازدید: 306 views

کاروان رضوی از گراش تا فداغ و اوز

هفت برکه(گریشنا): دومین شب از سومین همایش هشتمین آفتاب با حضور خادمان زیر سایه خورشید حرم امام رضا (ع) در حسنینه ابوالفضل (ع) گراش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سومین همایش هشتمین آفتاب گراش، دیشب دهم مردادماه دومین شب از سومین همایش هشتمین آفتاب بود و بر خلاف انتظار همگان محوطه حسینیه ابوالفضل(ع) محل برگزاری همایش مملو از جمعیت بود.

برنامه با تلاوت قرآن کریم توسط قاری مسعود فتوحی آغاز و بعد از آن برنامه با پخش صلوات خاصه امام رضا(ع)، نماهنگی از برنامه‌های اجرا شده در شب اول، سخنرانی حسین رضاییی قمی، مداحی محمدرضا عرفانیان، اجرای گروه سرود مصباح الهدی و دکلمه‌ای از محمدرضا حاجی‌زاده ادامه پیدا کرد.

زنانی با چادر‌های رنگی گل گلی که لا به لای جمعیت به چشم می‌خورد نشان می‌داد که مهمانان امام رضا (ع) از همین شهرها و روستاهای اطراف هستند و این راه را آمده‌اند تا از این فضای معنوی استفاده ببرند.

یکی از مواردی که دیشب توجه من و خیلی از حاضرین را به خود جمع کرده بود حضور گروه سی نفره بانوان کلاس قرآن روستای کارگاه صحرای باغ لارستان در همایش بود، با ذوقی باور نکردنی در دو صف اول نشسته بودند و محو تماشای برنامه بودند. ترکی صحبت کردنشان توجهم را جلب کرد و از آنجایی که کمی حرفایشان را متوجه شده بودم به سراغشان رفتم. منیژه حیدری مربی این کلاس قرآن بود که شاگردانش را به گراش به آورده بود تا در همایش شرکت کنند. خانم حیدری صبحت‌هایش را با دکور برنامه آغاز کرد و گفت: «باورم نمی‌شود که همایش امام رضا (ع) همچین دکور زیبایی داشته باشد، انگار که در خود صحن انقلاب هستی، این مکان و حال و هوا را کسی درک می‌کند که سفر مشهد قسمتش شده باشد. کلاس قرانی که من در آن درس می‌دهم چهل نفره است و زیر نظر هیچ جایی نیست و خیلی مشتاق به برنامه‌های فرهنگی مثل همین همایش هستیم اما متاسفانه اداره ارشاد لار برای ما اهای روستا برنامه تا به حال نداشته است، از طریق یکی از دوستان با خبر شدیم که آقای شامحمدی کارهای فرهنگی و مذهبی زیادی در گراش برگزار می‌کنند با ایشان تماس گرفتیم تا ما را در برگزاری برنامه‌ها یاری دهند که گفتند فردا همایش رضوی در گراش برگزار می‌شود و شرکت کنید. این را هم بگویم که نصف هزینه سرویس رفت و برگشت ما را سومین همایش هشتمین آفتاب پرداخت کرده است و از این بابت از آقای شامحمدی و عوامل برگزاری این همایش تشکر می‌کنم.»

صبح امروز یازدهم مردادماه ۹۶ جشنواره بدمینتون رضوی افتتاحیه سومین روز از همایش هشتمین آفتاب بود و بعد از آن خادمان حرم امام رضا(ع)، خادمان حرم شاهچراغ، عوامل و خادمان سومین همایش هشتمین و چند نفر از کارمندان فرمانداری شهرستان گراش به فداغ رفتند و ساعتی را در حسینیه مهمان مردم دهستان فداغ بودند.

بازدید از بیماران بیمارستان اوز، بازدید از بقعه متبرکه شیخ عبدالله انصاری گراش، دیدار وزشکاران و هنرمندان با خادمان در حسینیه ابوالفضل(ع)، برگزاری مسابقه نقاشی «رنگ حرم» از دیگر برنامه‌هایی بود که امروز برگزار شد.

امروز همچنین برگزیدگان جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان گراش نیز اعلام شد و کبری غلامی، راضیه رییسی،محمدرضا غلامی، بهناز قاسمی، زهرا ملت خواه،  فروغ رجاییان، یاسمن جباری در بخش کودک و میسا محمدی در ارد برندگانی بودند که در شب پایانی جوایزشان اهدا خواهد شد. مجید محبی از گراش نیز برنده استانی جشنواره کتابخوانی رضوی بود.

سومین شب از همایش هشتمین آفتاب۳ امشب با حضور خادمان شاهچراغ (ع) ساعت ۲۱:۳۰ برگزار می‌شود.

ارسال مطلب به دوستان ارسال مطلب به دوستان Print This Post Print This Post
  1. محمد امین نوشته است:

    سلام و خدا قوت به برگزار کنندگان مراسم که طی چند سال گذشته این جشن باشکوه رو در شهر ولایی گراش برگزار میکنن و مردم هم با اشتیاق از این مراسم بهره میبرن.
    توفیق همه ی دست اندرکاران این مجموعه رو آرزو میکنم،اما نکته ای که به نظرم میرسه در مورد اتنخاب میهمانان برنامست که در گروه تلگرامی خبرخوان گراش مفصل دربارش بحث کردند برخی عزیزان و امیدوارم آقایان مسئول در بخش دعوت مدعوین برای سال های آینده دقت بیشتری بکنن تا شبهات کذایی پیش نیاد.