امروز ۲ بهمن ۱۳۹۶
نوشته شده در ۸ شهریور ۱۳۹۶، توسط: ، سرویس: ادارات، خبر، خبر اول، شورای شهر، بازدید: 484 views

شهردار گراش: نمی‌توانستم با خواسته‌های شورا موافقت کنم

هفت‌برکه (گریشنا): غلامعباس زارع در یکی آخرین گفتگوهای خود در گراش، دلایل انصراف خود از پذیرش سمت شهرداری گراش را تشریح کرد. برداشت زارع این است که شورای شهر او را به عنوان یک شهردار موقت می‌دید. مطرح شدن بحث شهرداریِ یک‌ساله و اصرار بر قرار گرفتن یکی از گزینه‌های دیگر شهرداری در کنار شهردار، دلایل بیان‌شده برای انصراف زارع است.

غلامعباس زارع در گفتگو با خبرنگار هفت‌برکه در مورد دلخوری خود از شورای پنجم گفت: «بحث ابقای یک‌ساله با عرف معمول و قانون منطق نبود. زمانی که به چهار سال تبدیل شد، باز هم نیت‌شان همان مدت محدود بود. از نوع بیان مشخص بود که بر فرض هم که حکم چهار سال بزنند، نیت اصلی‌شان را بیان کرده بودند. علاوه بر آن سه چهار نفر از اعضای شورا اصرار داشتند یکی از گزینه‌های پیش‌نهادی را به عنوان آموزش بیاورم داخل شهرداری، تا بعد از شش ماه یا یک سال، به من بگویند خداحافظ. این کار از نظر قانونی امکان نداشت.»

زارع در مورد معرفی خود به عنوان شهردار آباده، پاسخ مثبت خود به آباده را بعد از این قضیه می‌داند: «گزینه آباده دوباره بعد از این بحث‌ها مطرح شد. من به کار در گراش علاقه‌مند بودم و کار اصلی من در کارگروه امور شهری استانداری است و جایگاه خوبی هم دارم. اگر قرار به انتخاب بین شهرها باشد، من گراش را بیشتر از شهرهای دیگر دوست دارم. من گراش کار کرده‌ام و دوست داشتم کارها تکمیل شود. همه چیزها روتین بود، اما یک خرده بی‌انصافی شد.»

زارع در مورد استعفای خود توضیح می‌دهد: «البته چون حکم من از طرف استاندار هنوز صادر نشده است، استعفا نیست و انصراف است. چون من کارمند استانداری هستم، متن انصراف از طریق استانداری برای شورای شهر گراش ارسال شده است.»

شهردار پیشین شهرهای گراش و کوار، این مساله که به خاطر بزرگ‌تر و مهم‌تر بودن آباده، گراش را رها کرده است، درست نمی‌داند و می‌گوید: «من گراش و مردمش را قلبا دوست دارم و رفتنم از گراش علی‌رغم میل باطنی‌ام بود. من گراش آمدم کار کنم و حتی در بحث انتخاب بین شوراها برای شهرداری گراش جنگیدم. اصلا بحث لقمه بزرگ‌تر نبوده است. اگر نظر استانداری این باشد که آباده نروم هم نمی‌روم. واقعا گراش مردم خیلی خوبی دارد. ما در این مدت از مردم گراش درس یاد گرفتیم و همه چیز متعادل بود.»

شهردار گراش البته سربسته به دلایل دیگری هم اشاره می‌کند: «در این چهار و پنج روز، تقاضاهایی مطرح شد که نمی‌توانستم بپذیرم و با روحیات من سازگار نبود. به خاطر همین گفتم من نیستم و خداحافظ.»

زارع امروز چهارشنبه در شیراز حضور دارد، ولی فردا به گراش برمی‌گردد: «بر اساس بخشنامه استانداری، اول باید شهردار انتخاب و بعد سرپرست معرفی شود. به خاطر همین از استانداری اعلام شد تا زمان انتخاب شهردار جدید، من در شهرداری گراش حضور داشته باشم. بعد از معرفی شهردار جدید تا زمان صدور حکم، شورای شهر می‌تواند برای شهرداری سرپرست تعیین کند. به خاطر همین، من از فردا تا زمان انتخاب شهردار جدید در شهرداری حضور دارم.»

زارع اشاره‌ای نیز به آخرین فعالیت‌های عمرانی خود و همکارانش در شهردار گراش دارد: «روز پنجشنبه خیابان ساحلی و آسفالت امتداد خیابان امام حسین (ع) افتتاح می‌شود که هر دو کاری است که زحمت زیادی برای آن کشیده شد.»

شهردار گراش در مورد کار ناتمام خود در گراش می‌گوید: «من دوست داشتم بحث کلات که می‌تواند تحولی در منطقه ایجاد کند، به سرانجام برسد. انشاالله این کار را شهردار بعدی انجام خواهد داد.»

با انصراف یا استعفای زارع، شورای شهر گراش یک بار دیگر وارد پروسه انتخاب شهردار شده است. البته دست شورا در انتخاب شهردار چندان هم باز نیست، زیرا بر اساس آیین‌نامه انتخاب شهرداران، شهردار گراش باید از نیروهای رسمی و دارای پنج سال سابقه مدیریتی باشد. به همین دلیل، هر چند برخی اعضای شورای پنجم مایل به استفاده از نیروهای بومی هستند، اما شورا مجبور است بیشتر به دنبال کسانی باشد که دارای سابقه شهرداری هستند.

ارسال مطلب به دوستان ارسال مطلب به دوستان Print This Post Print This Post
 1. نام شما... نوشته است:

  وقتی آقایون اعضای شورا دنبال سهم خواهی هستند و شهردار هم پاکی خودش رو فدای خواسته اینجور آدم ها نمیکنه نتیجش میشه این که شهردار باید استعفا بده و اعضا شورا هم یکی رو بیارن که در مقابل خواسته ها و سهم خواهی های اونها مقاومتی نکنه و به قول معروف از جنس خودشون باشه …..فقط این چهار سال رو خدا به خیر کنه

 2. شهرام نوشته است:

  شهرگراش و مردمش رو دوست داره اماحتما باید چهار سال بشینه، کنار خودش هم به کسی کار یادنمیده که رقیب براش درست بشه.
  سربسته میگه شورا، خواسته داشتن تا تهمت بزنن ولی محکوم نشن و…..

 3. دلسوز نوشته است:

  ان شاالله هر جا که باشین سلامت و موفق باشین؛و بابت این دو سال و اندی ممنون؛
  🌹🌹🌹

 4. محمد نوشته است:

  اگه حرفهای که زده حقیقت داره، اگر میموند باید به نجابت و پاکی شهردار شک می کردیم

 5. حمید رضا نوشته است:

  چه تقاضاهایی از شهردار شده ؟

 6. محمد نوشته است:

  واقعا از دست دادن اینچنین مدیری برای گراش ضایعه بزرگی است وباید شورا پاسخگو باشه امروز یکی از مهندسین شاغل در شهرداری میگفت که ایشان از طریق دوستانی که در استانداری داشت قیر وچیزهای دیگر مورد نیاز شهرداری را باقیمت نازل از استانداری میگرفت واصلا اهل زدوبند نبود وواقعا مدیر شایسته ای بود

 7. رضا نوشته است:

  من تعجب میکنم که اعضای شورا که اصرار بر گزینه گراشی دارند چر اعملکرد شهرداران اسبق گراشی را مدنظر قرار نمیدن شما اگرلار که هیچ حتی اوز یه نظری بندازید یه بازاری که اجاره ودرامدی برای شهرداریش داشته باشد دارند ولی متاسفانه گراش فقط املاک شهرواری بفروشند وازطریق فشار بر مردم که اجازه کار و….میخاند بایستی درامد شهرداری تامین بشه حقیقتا شورا اشتباه کرده که زارع را از دست داد واباده تو هوا قاپید

 8. با خبر نوشته است:

  مهندس زارع یکی از پاک ترین،شجاع ترین و قانون مدارترین شهرداران تاریخ گراش تا به امروز بوده.امیدوارم شورای شهر یکی و انتخاب کنه که از شرط و شروط هایی که برای زارع تعیین کرده بودن و باعث انصراف زارع از شهرداری گراش شدن پشیمون نشن و شهردار جدید گذشت از اینکه بتونه شروط تعیین شده شورا رو محقق کنه حداقل بتونه در حد مهندس زارع توانایی خودش و نشون بده.

 9. شهروند نوشته است:

  منشی شورا نخواسته شهردار بمونه

 10. رضا نوشته است:

  اقا محمد دقیقا درسته از ۳۵۰۰۰تن سهمیه قیر استان فارس اقای زارع ۱۵۰۰تن این سهمیه رو برا گراش گرفتن.

 11. یوسف نوشته است:

  از شنیدنش واقعا ناراحت شدم
  بجز کارهای خوب جناب زارع برای شهر،کار بزرگی برای من و همکارم انجام دادن که آن هم معرفی به شرکت توسعه و نوآوری شهر(بانک شهر)و در نهایت استخدام در شهرنت بانک شهر بود که لطف و همکاری ایشان هیچ موقع از یادم نمیره و واقعا جای تشکر داره که دوتا جوون لیسانسه رو شاغل کرد.
  با تشکر

 12. جابر نوشته است:

  به پاکی و درستی و کار بلدی اقای زارع کسی پیدا نخواهد شد
  شورا متاسفیم براتون
  گراشیا که کلی وقت شهردار بودن بخصوص دوره اول
  شایسته بودن افراد مهمه نه صرف بومی بودن

 13. علی نوشته است:

  ببینم شورا میتونه شهردار بومی بیاره که از ۷صبح تا ۱۰شب تو شهرداری کار کنه و جوابگوی مردم باشه؟

 14. مجتبي ام نوشته است:

  خوب به سلامتی یک بومی میارن ببینیم محله رو چه جوری أباد میکنه
  درختی که از اول کج برِ بالا تا اخرش معلومه چه جوری میره بالا

 15. من نوشته است:

  من چندبار باهاشون برخورد داشتم برخوردشون شایسته بود،حیف میشه اگه بره،بنظر من شهردار بومی نباشه بهتره

 16. مصطفی نوشته است:

  واقعا فرد پرتلاش و زحمتکشی هستن و زحمات زیادی رو برای شهر گراش انجام دادن ، و جای تشکر داره از پیگیری جهت احداث شهرنت بانک شهر و همچنین پیگیری مستمر و قاطع ایشان جهت جذب نیروی بومی در شهرنت بانک شهر که با تلاش ایشان به نتیجه رسید انشااله هر جا که هستن موفق و پیروز باشند

 17. ..... نوشته است:

  سلام…هرجا هستین موفق باشین….ای کاش سربسته حرف نمیزدین رک حرف و درخواستی که از شما شده بود بیان کرده بودین….

 18. محمد علی نوشته است:

  ایشان واقعا فرد محترم دست باک و خدمتکار بودند
  برای شورا متاسفم که در اولین قدم اش اشتباه کرد
  به ایشان گفته بودند فلان شخص گراشی میگذاریم بغل دستت وقتی همه چیز یاد گرفت دیگه شما بروید
  واقعا این شورا می خواهد چهار سال شهر را اینجوری بگرداند؟
  متاسفم متاسفم

 19. نام شما... نوشته است:

  اگر ایشان میماند باید جلو زیاده خواهی شورا هم میگرفت
  ایشان فردی باک بودند که واقعا تا بحال همچنین شهرداری نصیب گراش نشده بود
  ایشان نمی خواست با این شورا کار کند
  خیلی جیز ها میدانست

 20. عیرصا نوشته است:

  سلام بله خوب زحمت کشید خدا حفظش کنه اگر از کارمندان شهرداری از پایین تا بالا بپرسید رازی بودن یا نه