امروز ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
نوشته شده در ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، توسط: ، سرویس: جامعه، خبر، فرهنگ و ادب، بازدید: 337 views

هنرجویان موسیقی آموخته‌هایشان را نواختند

هفت‌برکه (گریشنا): هنرجویان موسیقی خانه فرهنگ گراش با اجرای موسیقی در سینما فرهنگ گراش، هنر خود را در حضور اساتید و خانواده‌هایشان به نمایش گذاشتند.

به گزارش هفت‌برکه، روز جمعه بیست و چهارم شهریورماه، سینما فرهنگ گراش میزبان هنرجویان موسیقی بود. این هنرجویان از چهاردهم شهریور در حال تمرین در سالن سینما بودند تا هر آنچه را که در این مدت یاد گرفته‌اند، در حضور اساتید و خانوداه‌های خود اجرا کنند.

خردسالان گروه خانم بهبین در رشته بلز و فلوت، اولین گروهی بودند که به روی سن رفتند تا قطعه دنیای قشنگ را اجرا کنند.

مجید رایگان، استاد ویولون در گراش، با پنج هنرجوی خود به سالن آمده بود تا یکی پس از دیگری قطعه‌های خود را اجرا کنند، مهدیه آیینه‌افروز ۱۱ ساله و با شش ماه آموزش، قطعه «برای الیزه» اثر بتهوون، «ولگا» اثر میلی بالاکیرف، و «خونه مادربزرگه» اثر بهرام دهقانیار را اجرا کرد. همچنین فاطمه بهمن‌پور ۱۶ ساله با ۸ ماه آموزش، قطعه شب مهتاب؛ محمد سادگی ۱۲ساله با ۸ ماه ماه آموزش، قطعات غوغای ستارگان اثر همایون خرم، نوایی، ترانه محلی خراسانی و نوید بهار اثر ابوالحسن صبا؛ و مریم ناصری ۱۴ساله با ۸ ماه آموزش، قطعه سلطان قلب‌ها اثر انوشیروان روحانی و جان مریم محمد نوری اجرا کردند.

فاظمه دانشور ۱۴ ساله و شبنم آیینه‌افروز ۱۲ ساله با ۷ ماه دوره آموزشی در رشته گیتار کلاسیک زیر نظر استاد افروز به ترتیب به اجرای قطعه والس اثر یوگینی گرینو و پدرخوانده اثر نینو روتا و همچنین «باشد که باز همدیگر را ببینیم» اثر جمال ظهوریان پرداختند.

احمدرضا عابدینی و امیرحسین باقرزاده هم دو هنرجوی عباس امانی بودند که اجرای مشترک داشتند. قطعه گراشی با نام «تک تار کلی» با شعر معروفی از صادق رحمانی و «بیا بازم» اثر مسعود جهانی از اجرای این دو هنرجویان بود.

بعد از پایان اجرای هنرجویان موسیقی، استاد افروز با گیتار کلاسیک و استاد رایگان با ویولون برای حاضرین در سالن قطعاتی اجرا کردند. عباس امانی نیز با اجرای قطعه گراشی «یک رز که برو اونت» برنامه این شب را به پایان رساند. امانی قبل از اجرا ابتدا از رییس اداره فرهنگ و ارشاد برای برگزاری این همایش تشکر کرد و گفت: «از اینکه این همایش برای هنرجویان در نظر گرفته شده است، کمال تشکر را دارم. این همایش به هنرجویان کمک زیادی می‌کند و امیدوارم که ادامه داشته باشد. البته سیستم صوتی امشب خیلی خوب نبود. ان شاالله برای اجراهای بعد، حتما به این قسمت توجه شود تا اجرای هنرجویان با کیفیت صدای بهتر شنیده شود.»

 

ارسال مطلب به دوستان ارسال مطلب به دوستان Print This Post Print This Post
 1. فرهنگ دوست نوشته است:

  تبریک به هنرمندان عزیز عرصه موسیقی وعرض خسته نباشید خدمت همه هنرمندان و فرهنگ دوستان شهر خودم گراش..

 2. شاهکار نوشته است:

  تبریک میگم به همه ی استادان وشاگردان واقعا اجرای خوبی بود بهترین قسمت اون شب تشکر ویژه ی خانم آیین افروز از استادش آقای مهدی افروز بود. امیدوارم همیشه به فکرفرهنگ وهنردوستان شهرمون باشن.باوجوداینکه پیش بینی میشد جمعیت کمی بیان ولی استقبال زیادی شد باتشکرازخانه فرهنگ گراش

 3. @@ نوشته است:

  مهدیه و شبنم جان تبریک میگم انشالله همیشه موفق باشید

 4. بازیگر تئاتر نوشته است:

  تشکر از اداره ارشاد به خاطر مجوز بر پایی مراسمهای اینچنینی..یک گلایه هم دارم از اداره ارشاد..چرا دقت نمیکنن واسه مجوزهای تئاتر ..دیگه دوران بداهه گویی سر اومده..تئاتر دکی جون گروه نسیم با اون بازده افتضاحش و داستان پردازی ضعیفش هیچ دلیلی نداشت جز بداهه گویی تاریخ مصرف گذشته و کارگردان بی تجربه..در آرزوی موفقیت تئاتریهای گراش..

 5. عالی نوشته است:

  از آقای آیینه افروز رییس محترم فرهنگ و ارشاد گراش سپاسگزارم. امیدوارم این کنسرتها ادامه داشته باشه ، هم هنرجویان عزیز تشویق میشن و هم استادان گرامیشون ثمره ی کلاسشون را می بینن که به بار نشسته. شبی بسیار عالی و به یاد ماندنی بود اون شب.و یه تشویق ویژه و خاص برای شبنم خانم که خیلی زیبا از همه بخصوص از استادشون تشکر کرد.

 6. عالی نوشته است:

  از استادان گیتار کلاسیک و ویولون « آقایان مهدی افروز و مجید رایگان» سپاسگزاریم که قطعاتی بسیار زیبا را نواختند. همچنین از استاد فلوت و بلز « خانم بهبین». با آرزوی موفقیت روز افزون برایشان.

 7. عالی نوشته است:

  و با تشکر از عباس امانی استاد گیتار پاپ اجرای بسیار زیبایی داشتند.و سپاس از خودمان که شرکت کردیم و شنیدیم و تشویق کردیم.‌

 8. مهدى افروز نوشته است:

  با تشکر از کسانى که کمک کردند براى برپایى این شب بیادماندنى مخصوصاً جناب اینه افروز .
  و همین طور با سپاس از مهمانان گرامى که شکوه و منزلت دادن به اجراهاى هنرجوها و قشنگى سالون سینما را دو چندان کردند .
  و یک تشکر ویژه از نوشته هاى دوستان در اینجا و با سپاس از وبسایت گریشنا

  امیدوارم بازم تکرار شه این رویداد فرهنگى و هنرى حالا در هر رشته اى باشه

  با درود و سپاس فراوان