امروز ۳۰ دی ۱۳۹۶
نوشته شده در ۱۳ دی ۱۳۹۶، توسط: ، سرویس: ادارات، خبر، شورای شهر، بازدید: 367 views

شهرداری ۱۲ قطعه زمین را می‌فروشد

هفت‌برکه (گریشنا): با تصویب شورای اسلامی شهر گراش، مزایده ۱۲ قطعه از زمین‌های شهرداری که در نقاط مختلف شهر گراش قرار دارد، برگزار می‌شود.

بر اساس مجوز شماره ۲۵۳ تاریخ ۸ آذرماه ۱۳۹۶ شورای اسلامی شهر گراش، ۱۲ قطعه از زمین‌های شهرداری به صورت مزایده به فروش می‌رسد. شرکت‌کنندگان در مزایده فرصت دارند تا ۲۸ دی‌ماه ۱۳۹۶ پیش‌نهادهای خود را به شهرداری تحویل دهند و ۳۰ دی‌ماه نتیجه مزایده در کمیسیون عالی معاملات شهرداری مشخص می‌شود.

سه قطعه زمین باقی‌مانده از منزل انصاری در محله بیدله، یک قطعه زمین در کوچه قاسمی در خیابان درمانگاه، یک قطعه در خیابان ساحلی، دو قطعه در شهرک آزادگان، سه قطعه در شهرک حاجی‌پور و دو قطعه در خیابان آزادی زمین‌هایی است که در این مزایده به فروش می‌رسد. اگر این زمین‌ها با قیمت پایه نیز به فروش برسد، بیش از ۱۷ میلیارد ریال به حساب شهرداری واریز خواهد شد.

برخی از اعضای فعلی شورای شهر در زمان تبلیغات انتخاباتی به شدت مخالف فروش زمین بودند. دکتر مرتضی فتحی عضو شورای شهر در مورد دلیل فروش این زمین‌ها می‌گوید: «در ماه‌های اول شورای پنجم با کمبود شدید نقدینگی روبه‌رو بودیم. در این مورد بحث زیادی در شورا داشتیم و من شخصا مخالف بودم. زمین‌های در اختیار شهرداری باید برای تبادل و تهاتر مانند عقب‌نشینی‌های کوچه‌ها و معابر استفاده شود.»

یکی از گران‌ترین زمین‌های فروخته شده، زمین محل منزل شیخ احمد انصاری است. با توجه به این که محله بیدله دارای فضای سبز نیست، توقع این بود که این زمین به عنوان فضای سبز استفاده شود. فتحی در گفتگو با هفت‌برکه گفت: «فضای باقی‌مانده کوچک است و برای فضای سبز هم مناسب نیست. ما از اول هم مخالف تخریب ساختمان بودیم و حیف شد. برای بیدله زمین متعلق به آقای حاج محمدحسن حسنی که بالاتر است به عنوان فضای سبز مشخص است که ایشان خیر بزرگی است و باید پیگیری کنیم.»

 

ارسال مطلب به دوستان ارسال مطلب به دوستان Print This Post Print This Post
 1. مصطفی عابدی نوشته است:

  سلام. اینکه شهرداری و شورای محترم شهر اقدام به انتشار اطلاعیه و اینکه رسانه محلی اقدام به تهیه گزارش کرده است خیلی خوب است. هر چه به سمت شفاف سازی پیش برویم مطمنا فواید زیادی به اشخاص و شهر می‌تواند داشته باشد
  اما انتقادی از این سایت دارم و البته یک پیشنهاد. انتقاد اینکه در گذشته این رسانه هیچ گاه در مورد عملکرد شورای چهارم در مورد فروش زمین‌ها گزارش تهیه نکرده است و اینجور به نظر می‌رسد که این رسانه در گذشته جانبداری می‌کرده است و انتظار عموم مردم امروز این است که همین طور که وضعیت شورای پنجم را زیر ذربین قرار گرفته است (البته این به نظر بنده کار خوبی است که باعث پویایی دستگاه‌ها و نهادها و در نهایت جامعه و شهر می‌شود)باید عملکرد گذشته را برای مردم مورد ارزیابی و شفاف سازی قرار گیرد

  محمد خواجه‌پور پاسخ در تاريخ دی ۱۳ام, ۱۳۹۶ ۱۲:۳۵ ب.ظ:

  اگر به آرشیو سایت مراجعه کنید در موارد قبلی نیز آگهی مزایده‌‌های شهرداری و اداره‌کل راه و شهرسازی در مورد زمین و موارد دیگر تا حدی که به دست ما رسیده است در گریشنا منتشر شده است.

  بخش تکمیلی با توجه به انتقادات اعضای فعلی شورا از فروش زمین در دوره‌های گذشته به خبر اضافه شده است. از دکتر فتحی به خاطر پاسخگو بودن در این مورد تشکر می‌کنیم.

 2. گراشی نوشته است:

  شهرداری صد و خورده ای متر زمین ما رو توی کوچه انداخته و جوابگو نیست.نه نقدی نه در عوضش تسهیلاتی بده.بگو بیاد جواب ما رو بده.الهی هرکی راهش درست نیست خیر نبینه.حتمن هم خدا براش داره.

 3. محمد علی نوشته است:

  با تشکر به اطلاع شورای شهر و شهرداری محترم میرسانم که در گذشته ما از مزایده ها با خبر نمیشدیم و فکر کنم شهرداری با خریداران تبانی میکرد حتی در گریشنا هم چاب نمیشد اما این بار الحمدلله شفاف تر است با تشکر از شهرداری و شورای شهر و گریشنا بعرض میرسانم اگر مزایده ها را درب چند مسجد بر رفت و امد یا همه مسجد ها بچسبانید باز هم بهتر خواهد بود
  باتشکر

 4. على شكرى نوشته است:

  به جاى اینکه زمین ها رو در جاهاى مناسب تبدیل به پارک کنه،اون ها رو به راحتى مى فروشه

 5. علیرضا نوشته است:

  باتشکر از اعضای شورا خداوکیلی این شورا خیلی پرکار و پر انرژی هستن ویک تشکر ویژه از جناب مهندس باقرزاده خدا خیرت بده مهندس

 6. غلام نوشته است:

  واقعا متاسفم برای شورا و شهرداری
  یکی از کارهای شهرداری اینه که فضای سبز ایجاد کنه نه اینکه زمین اماده فضای سبز محله بیدله رو بفروشه