امروز ۳۰ دی ۱۳۹۶
نوشته شده در ۱۶ دی ۱۳۹۶، توسط: ، سرویس: حوادث، خبر، بازدید: 279 views

بخشی از اموال دکتر رفیعی کشف شد

هفت‌برکه (گریشنا): بخش عمده‌ای از اموال سرقت شده از منزل دکتر رفیعی با ارسال یک نامه کشف شد.

۲۹ آذرماه ۱۳۹۶ خبر ربودن وجه نقد و طلا از منزل دکتر عبدالله رفیعی در محوطه پانسیون‌های بیمارستان گراش منتشر شد. با توجه به این که قفل در باز نشده بود و سارق دارای کلید بوده است. پلیس این مورد را خیانت در امانت ثبت کرد. در مراحل اولیه تحقیقات یک مرد و زن که دارای سابقه سرایداری در منزل دکتر رفیعی بودند دستگیر شدند. امروز ۱۶ دی‌ماه ۱۳۹۶ بخش عمده‌ای از طلا و سکه‌های سرقت شده کشف و به شاکی تحویل شد.

دکتر عبدالله رفیعی متخصص گوش و حلق و بینی بیمارستان گراش و اهل فیشور اوز است. او در گفتگو با هفت‌برکه در مورد سرقت انجام شده گفت: «تاریخ ۲۹ آذرماه ۱۳۹۶ ساعت ۹:۱۵ از خانه خارج شدم و ۱۰:۱۵ هم سریدار از خانه خارج می‌شود و بعد کسی در خانه نبوده است. ساعت یک سرایدار و همسرم و پسرم از اوز به گراش می‌آیند و می‌بییند که در خانه باز است و میخی در قفل خانه کرده‌اند. در ورودی اتاق خواب را شکسته بودند و در یک کیف پول تومان و یورو و درهم بوده که کاملا خالی کرده بودند. خیلی چیزی را به هم نریخته بودند.»

دکتر رفیعی از پلیس به خاطر اقدامات انجام شده بعد از وقع حادثه تشکر می‌کند و می‌گوید: «با توجه به شواهد افراد کلید داشته‌اند و فقط برای رد گم کردن میخ را در قفل فرو کرده‌ بودند. افراد مختلفی کلید خانه را داشتند، مثلا در این سال‌ها سه سریدار عوض کرده‌ایم و به یکی از آن‌ها شک داشتیم. بعد از سرقت، تحقیقات پلیس به شدت ادامه داشت و مظنونین بازداشت و به زندان منتقل شدند. تا امروز که جلو در خانه پاکتی به رخت‌آویز آویزان بود و داخل پاکت آدرسی در جاده گراش نوشته شده بود که زیر سنگی طلا‌ها گذاشته شده است.»

دکتر رفیعی در مورد اموال کشف شده می‌گوید: «سارقین فقط پول و طلا سرقت کرده بودند. حدود ۳۰ میلیون تومان پول نقد و مقداری ارز سرقت شد که هنوز برنگشته است. اما بخش عمده‌ای از طلاها و سکه‌ها به جز سکه‌های بهار آزادی امروز کشف شد.»

در میان اموال کشف شده به جز ارزش مادی برخی از انگشترها که از نظر شخصی برای دکتر دارای اهمیت است نیز دیده می‌شود. مهتمین یک خانم و یک آقا هستند که بعد از یک هفته بازداشت موقت به زندان لار و جهرم منتقل شده‌اند. دکتر رفیعی از پیگیری نیروهای فرماندهی انتظامی شهرستان گراش به ویژه نیروهای آگاهی در این مدت تشکر کرد.

یکی از عوامل نیروی انتظامی از شهروندان درخواست در استخدام افراد به عنوان نگهبان، سریدار و خدمتکار دقت کنند، زیرا این افراد به طور کامل به زندگی شهروندان آشنا می‌شوند و ممکن است در آینده اقدام به کارهای خلاف قانون کنند.

 

ارسال مطلب به دوستان ارسال مطلب به دوستان Print This Post Print This Post
  1. بانو نوشته است:

    عکس ها تزئینی هستند یا واقعی اگر واقعی هستند آقا دزده به کاهدان زده در منزل یک متخصص حداقل باید شمش طلا پیدا بشه مگر اینکه جناب دکتر اموال اصلی را در بانک به امانت گذاشته باشد در تصویر بیشتر آسیا زیر خاکی است تا طلا و جواهرات

  2. ناشناس نوشته است:

    با سلام اخرش چی مدتی سارق رو زندانی می کنند بعد ازاد می کنند ، چند سال پیش خونه ما هم دزدی کردن سارق رو به اسم [الف. ر.] گرفتن اعتراف ام کرد دادگاه رأی داد که أموال مسروقه باید برگرده ولی برنگشت پیگیری هم مسعولین نکردن چرا برنگشت ، بعد از چند ماهی اقا دزد ازاد شد و هرگز نبود اشناهی، اینم ازاد می کنند چند مدتی مثل بقیه دیگه

  3. گراشی نوشته است:

    چرا مال این یکی پیدا شده؟