امروز ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
نوشته شده در ۱۹ تیر ۱۳۹۶، توسط: ، سرویس: ادارات، خبر، بازدید: 465 views

راه و شهرسازی زمین‌های ساخته نشده را پس می‌گیرد

هفت‌برکه (گریشنا): اداره کل راه و شهرسازی لارستان به دارندگان قرار داد واگذاری اراضی با کاربری عمومی تا پایان تیرماه برای تعیین تکلیف زمان داد.

بر اساس «اطلاعیه فسخ واگذاری اراضی با کاربری های عمومی» کلیه دارندگان قرارداد واگذاری اراضی با کاربری‌های عمومی تا پایان تیرماه برای تعیین تکلیف این اراضی فرصت دارند. اراضی عمومی شامل کاربری‌های خدماتی، ورزشی، فرهنگی، درمانی، آموزشی، مذهبی، گردشگری و تفریحی، کتابخانه و … است. این اطلاعیه شامل قرار داد‌های با اداره کل راه وشهرسازی لارستان، مسکن و شهرسازی سابق و سازمان ملی زمین و مسکن می‌شود.

در این اطلاعیه آمده است: «چنانچه تاکنون به هر نحو نسبت به شروع و اتمام عملیات ساختمانی ظرف مهلت‌های قید شده در متن قرارداد و یا پروانه‌های ساختمانی صادره از سوی مراجع ذی ربط اقدام ننموده‌اند به جهت تقاضاهای مکرر که از سوی سرمایه‌گذاران وجود دارد، شایسته است به منظور تعیین تکلیف اراضی موصوف حداکثر تا پایان تیرماه ۱۳۹۶ به اداره کل راه و شهرسازی لارستان (مدیریت املاک و حقوقی) مراجعه کنند. در صورت عدم مراجعه‌ی حضوری تا تاریخ تعیین شده، این اداره کل مطابق قوانین و مقررات از طریق مراجع قضایی نسبت به فسخ قرارداد فی مابین اقدام خواهد نمود.»

شهرستان‌های لارستان، خنج، گراش، لامرد و مهر در حوزه اداره کل راه و شهرسازی لارستان قرار دارند و شامل این اطلاعیه می‌شوند.

پیش از این نیز در دی‌ماه ۱۳۹۴ اداره کل راه و شهرسازی به افراد دارای قرارداد‌های واگذاری اراضی مسکونی برای تمدید قرارداد مهلت سه ماهه داده بود. (خبر در گریشنا)

ارسال مطلب به دوستان ارسال مطلب به دوستان Print This Post Print This Post
 1. ابوالحسن احتشام نوشته است:

  زمین خوارانی که هکتارها از زمینهای ملی را تصرف کرده اند و یا آنهایی با تصرف زمین حتی محیط زیست را هم تخریب کرده‌اند کاری ندارند و یا برای پاک کردن صورت مساله فقط یک ویلای تصرفی را تخریب میکنند.ولی کسانی که سالها زحمت کشیده‌اند و پولی را بدست آورده اند زمینی را میخرند به عنوان سرمایه آینده نگه میدارند قرارداد او را فسخ میکنند.در بانک هم بگذارند که هیچ تضمینی نیست.در این میان فقط طبق معمول این مردم عادی هستند که همیشه تاوان میدهند و دستشان هم به جایی بند نیست.واقعا جای تاسفه

 2. ف. نوشته است:

  کسی که نساخته حتما پول نداره خب عجب ادمایی پیدا میشن

  محمد خواجه‌پور پاسخ در تاريخ تیر ۲۰ام, ۱۳۹۶ ۸:۱۶ ب.ظ:

  این خبر مربوط به کسانی است که برای ساخت مسجد، مدرسه یا اداره زمین دریافت کرده‌اند.

 3. ف. نوشته است:

  من خودم یکی از اون کسایی هستم که زمین دارم ،خونه پدوم نشستم با زن و بچه ،پول داری بیا تا خونه بسازم،شما واقعا کاریی میکنید ،

 4. گراشی نوشته است:

  نه اینجوریا هم نیست.ما یه زمین ثبت نامی برای خونه شخصی داشتیم که نتونستیم بسازیم مجبور شدیم قبل از موعد بفروشیمش.