امروز ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
نوشته شده در ۱۷ مهر ۱۳۹۶، توسط: ، سرویس: ادارات، خبر، بازدید: 229 views

خدمات ۱۷ اداره در اداره پست انجام می‌شود

هفت‌برکه (گریشنا): در یک سال گذشته، بیش از ۶۳ هزار نامه و بسته پستی به گراش رسیده است؛ و بیش از ۱۸ هزار نامه و بسته پستی از گراش به شهرهای دیگر ارسال شده است.

شکرالله آشفته، رییس اداره پست گراش، به مناسبت ۱۷ مهرماه، روز جهانی پست، گزارشی از عملکرد یک‌ساله‌ی اداره پست گراش، از مهرماه ۹۵ تا شهریور ۹۶، را منتشر کرده است. بیشتر نامه‌های رسیده و فرستاده شده در این مدت از نوع پیشتاز بوده است. از مجموع ۶۳۵۶۹ مرسولات پستی که به شهرستان گراش وارد شده است، ۵۵ درصد نامه‌های رسیده، یعنی ۳۵۳۲۶ مورد از نوع پیشتاز، و ۲۰۵۸۳ مورد عادی و مطبوع بوده است. در این مدت ۱۸۶۲۵ مرسوله پستی از گراش ارسال شده است که ۷۸ درصد نامه‌های ارسالی، پیشتاز بوده است.

به توجه به آمار سال گذشته که در گریشنا منتشر شد (+) تعداد مرسولاتی که به گراش رسیده است حدود ۲۵ درصد کاهش پیدا کرده است. اما آمار مرسولات ارسالی از گراش ۲۴ درصد افزایش یافته است.

بخشی از فعالیت‌های اداره پست، انجام خدمات برون‌سپاری شده‌ی دیگر ادارات و سازمان‌ها است. ادارات ثبت اسناد و املاک، اداره آب، اداره آبفا روستایی، اداره آبفا شهری، اداره برق، اداره گاز، جهاد کشاورزی، بانک مهر اقتصاد و اداره امور مالیاتی از جمله اداراتی هستند که بخشی از خدمات آن‌ها از طریق پست انجام می‌شود. در یک سال گذشته ۲۱۴۳ مورد خدمات مربوط به اداره ثبت اسناد و املاک از جمله ۱۷۱۷ مورد صدور سند تک‌برگی شهری و روستایی انجام شده است.

بخشی از مراجعات مردم به اداره پست برای صدور کارت ملی هوشمند است. در یک سال گذشته ۲۲۱۲ کارت ملی هوشمند جدید برای شهروندان صادر شده است. توزیع کوپن نفت، غربال‌گری نوزادان شبکه بهداشت، تشخیص هویت، صدور کارت ملی هوشمند، رسید خودروی گواهی‌نامه و معافیت سربازی بهزیستی از جمله دیگر موارد مراجعه مردم به اداره پست است.

هرچند ارسال نامه‌های پستی کاهش یافته است، اما یکی از بخش‌های در حال گسترش، خدمات تجارت الکترونیک است. در یک سال اخیر ۲۶۳۸ مورد مرسولات خرید اینترنتی در گراش توزیع شده است.

اداره پست گراش در سال ۹۵ توانست عنوان دوم استان در خصوص بهترین عملکرد سود و زیان را به دست آورد و احمد واعظ‌پور، مدیر کل پست استان فارس، در این مورد از اداره پست گراش تقدیر کرد.

همچنین امروز به مناسبت روز جهانی پست، فرماندار گراش به همراه روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و کتابخانه‌های عمومی با کارکنان اداره پست دیدار کرد.

ارسال مطلب به دوستان ارسال مطلب به دوستان Print This Post Print This Post
 1. مشتی نوشته است:

  من یه سوال خیلی ذهنم رو مشغول کرده.واقعا چرا روی بسته هایی که ارسال میشه گراش،کد پستی مینویسیم؟همون نوشتن گراش و شماره موبایل کافیه به نظرم.آخه نشده یه بار ما بسته ای داشته باشیم که اومده باشه گراش و این پیام برای ما ارسال نشه:بسته شما به گراش رسیده است لطفا بین ساعت ۱۳ تا ۱۴ به اداره مراجعه کرده و بسته خود را تحویل بگیرید.(یا با همچین مضامینی)

 2. گریشنا | خبر و فرهنگ در گراش » لطفا کد پستی‌تان را حفظ کنید نوشته است:

  […] پست، عملکرد یک‌ساله اداره پست گراش را منتشر کرده است (خبر در گریشنا). او در پایان این بازدید، از کارمندان این اداره تشکر […]

 3. مهندس نوشته است:

  من هم این پیام اقای مشتی قبول دارم یک دفعه مابسته پستی داشته باشیم که پست بیاره درخونه همش پیام میدن بیا بسته تحویل بگیرواقعا متاسفیم برااداره پست گراش اقای اشفته لطفا بررسی کنیدبسته ها مثل زمان خودتان منظم نمیارن باتشکر

 4. محمد نوشته است:

  چرا بایستی هر دفعه مردم برن اداره پست وبسته ها روتحویل بگیرند بنظرم هزینه حملش تا در منزل حساب شده اینرا از کم کاری اداره پست گراش میدونم ایا در شهرهای دیگه هم اینکار میکنن