بستن

پنج سارق به منزلی دست‌برد زدند

 گریشنا: سارقین در روز روشن به یک خانه مسکونی دست‌برد زدند و طلا و جواهرات و اشیای قیمتی را با خود بردند.

ساعت ۷:۴۰ دقیقه امروز سه‌شنبه ۲۵ تیرماه، منزل ا. ر. واقع در بلوار کوثر، خیابان شهید مطهری، مورد دست‌برد ۵ سارق مسلح به سلاح سرد قرار گرفت. این ۵ نفر با یک اتوموبیل سمند به رنگ نوک‌مدادی از محل گریختند، و تلاش صاحب‌خانه برای تعقیب آنها در جاده اوز به جایی نرسید. گفته می‌شود صاحب‌خانه موفق شده است پلاک سمند را بخواند.

سرهنگ کریمی راد در تماس خبرنگار گریشنا، اظهار داشت که فعلا در مرحله انجام تحقیقات هستیم و نتایج را در آینده نزدیک اعلام خواهیم کرد.

به گفته یکی از همسایگان ا. ر.، این ۵ نفر که در ماشین کمین کرده بودند، بعد از خارج شدن خانم ر. از خانه، با تبر قفل‌ها را می‌شکنند و وارد خانه می‌شوند و هر چه طلاجات و اشیای قیمتی در کمدها بوده را جمع می‌کنند. وقتی خانم ر. چند دقیقه بعد به خانه برمی‌گردد، موقع خروج سارقین از ساختمان با آنها مواجه می‌شود؛ ولی با تهدید چاقو خوردن روبه‌رو می‌شود و به پشت دیوار خانه همسایه فرار می‌کند.

وقتی آقای ر. از واقعه خبردار می‌شود، با پیکان‌بار به تعقیب سارقین می‌پردازد، و در حال گذر از کنار کلانتری با آنجا تماس می‌گیرد و پلیس را در جریان می‌گذارد. اما این تعقیب به سرانجامی نمی‌رسد.

یکی از آشنایان آقای ر. که از طریق همسایگان در جریان سرقت قرار گرفته است می‌گوید: «من با نیروی انتظامی تماس گرفتم، و آنها گفتند که با نیروی انتظامی اوز هماهنگ می‌کنند تا خودرو را متوقف کنند.» اما از نتیجه‌ی این اقدام نیز هنوز خبری در دست نیست.

این دومین سرقتی است که در این ماه در گراش رخ می‌دهد. ۲۳ روز پیش نیز در یک سرقت مسلحانه از طلافروشی درخشان متعلق به آقای فرسوده، ۶۵۰ میلیون تومان طلا به سرقت رفت.

سردبیر پایگاه خبری هفت‌برکه عضو هیات مدیره موسسه فرهنگی هنری هفت‌برکه گراش دکترای ادبیات انگلیسی از دانشگاه تهران

49 نظر

 1. چشم روشنی این کارها مال خودمونه غریب پرست ایم هر چی افغانی وغیره تو شهر جاخوش کردند حتی از افغانی هاا حمایت می کنیم میزنیم شیشه ماشین پلیس روهم درب وداغون میکنیم بدتر از این هم سرمون بیاد حقمونه تو شهرستانهی همجوار دقت کنید گراش شده بهشت افاغنه نیروانتظامی برخورد کنه طلبکاریم برخورد نکنه هم طلبکاریم پس خلاصه ازماست که بر ماست

  1. حالا کی گفته افغانی این کار رو کرده
   اتفاقا بنظر من تحلیلت جای اشکال زیادی داشت
   پلیس ها چاره ی افغانی های بی پناه رو خوب بلدند
   حالا دیگه لازمه پلیس ها چاره ی سارق رو دونستن رو تمرین کنن
   دقت کردین شهر داره ناامن میشه

  2. مرد ناحسابی … این چرت و پرتا چیه سر هم کردی … همین افغانی که فقط داری اونا را متهم میکنی از خیلی از ایرانیای خودمون حتی گراشیای خودمون مومن تر پاک تر و درست ترند … نمیگم اونا مقصر نیستن ولی اینطور بیرحمانه هم بخوای توی این قضیه فقط این قشر رو متهم کنی بی انصافی است.

 2. آقای هادی احساس نمیکنید خورد شدن شیشه ماشین پلیس با این دزدی ربطی به هم نداره؟!!!!واقعا خوب گفتن تا حق برسه ناحق کار خودشو کرده!!!!!!!
  درضمن از کجا معلوم کار اتباع خارجی باشه؟؟؟؟

 3. بهتر نیست نیروی انتظامی با نصب چند دوربین در نقاطی از شهر به حفظ امنیت ،کشف جرم و شناسایی مجرمین موفق تر عمل کند

 4. جناب هادی; دفاع از مظلوم با علم به اینکه ایشون واقعا کاری نکرده بسیار پسنددیده هست البته ما که در صحنه نبودیم اما مطمنا چند نفر آدم بالغ قدرت تشخیص دارن که موضوع از چه قراره.تو خبر نوشته به پلیس زنگ زدن حتی به نیروی اوز .چطور مالباخته تونسته وقت کنه بیاد خونه و سارقا رو تعقیب کنه پلیس این وقت رو نداشته!!!!!! ما گراشیها خیلی ساده ایم عزیزم.

 5. آخه نیروی انتظامی کجاست پس خوابه
  فقط می تونه جلو موتور هایی که مدارک دارن رو بگیره و اگه از بینی طرف خوشش نیومد موتورش رو ببره پارکینگ همین
  جناب سرهنگ کریمی راد ما توی گراش امنیت می خواهیم.

 6. باز هم سرقت !!!
  باید تا کی بشینیم و منتظر بمانی تا خانه هایمان را خالی کنند آن هم فقط نظاره گر باشیم کسی کاری نمی کند و فقط منتظراً که یه اتفاقی بیوفتد و برای مردم بشود سرگرمی!
  دیروز سرقت از طلا فروشی ، امروز سرقت از منزل، فردا تجاوز به ناموس! تا کی باید بشینیم و تماشا کنیم؟ پس نیروی انتظامی چیکار می کنه ؟ گراش دیگه امنیت نداره بهتره کاری کنیم و اعتراض خود را نشان دهیم به جای اینکه ساکت باشیم!!!!

 7. چرا پول و طلا واشیاءقیمتی نباید بجای خانه در بانک گذاشته نشود .ولی این سرقت ها در همه شهرها هم هست وطبیعی است. ولی نیروی انتظامی خیلی تلاش می کند در گراش ونمی تواند در هر خانه ای یک مامور بذاره

 8. خواهشا” درست قضاوت کنین.مملکت از ریشه خرابه….با این همه فقروبدبختی که تواین مملکت خرابه شده وجود داره بایدهم شاهد اینجورحوادثی باشیم.
  نیروی انتطامی هم فقط بلده توخیابون ول بچرخه وموتورای مردم روبگیره…………….

  1. برو آغا.درمورد کشورمون درست صحبت کن.
   مملکت ما هیچیش نیست.شمام اگه خیلی ناراحتی برو بیرون از این کشور.ایران به وجود همچین آدمایی هیچ احتیاجی نداره!!!!!!!!

  2. درضمن نیروی انتظامی علم غیب نداره که فلان خونه یا فلان مغازه قراره سرقت یا اتفاق دیگه ای بیوفته که بخواد اون جاها گشت بزنه یا مامور بذاره
   پس شما حق نداری به کسی توهین کنی

   1. علم غیب نمیخاد ، در مورد سرقت طلا فروشی »: طلا فروشی دَم در هنگ بود که ، اگه میخواستن بیان با سینه خیز هم میتونستن برسن…
    یعنی این همه سرو صدا و صدای گلوله نشنیدن؟؟؟

  3. نیروی انتظامی واقعا داره کوتاهی میکنه.هم اون دفه که طلا فروشی زدن هم الان. با سهل انگاری و بیخیالی نیرو انتظامی هر دو بار خیلی راحت سارقین فرار کردن.و پس از مرگ سهراب رسیدن. یه مشت مامور …. آوردن واسه گراش که اصلا براشون مهم نیست چی به سر مردم میاد.تا کی باید صبر کنیم؟؟

 9. خب حالا. چرا شلوغش می کنید.( ما امنیت نداریم-ما امنیت می خواهیم)
  اگه برید شهرهای بزرگتر بشینید اون موقع قدر امنیت گراش رو می دونید

 10. به نظر من گراش شهر امنی هست وآرام هست ونسبت به شهرستا های دیگه خوب هست وهنوز شهر های دیگه را ندیدی که چه کارهایی میشه خدا را شکر کن که تو گراش زندگی می کنی واین برمی گرده به بی احتیاطی خومونو بچه های نیرو انتظامی هم واقعا دارند خوب کا می کنند وباید حمایت بشند.

  1. جی داری برای خودت میکی کراش شهر امنی هست شهر به این کوجیکی باید این همه خلاف توش باشه.وقتی نیروانتظامی نیرو انتظامی کاری کرده که کسی متور بدون بلاک سوار نشه این اینو میرسونه که قانون وقنی سخت باشه میشه همه جیز رو درست کرد وقتی نیرو انتظامی با حترام کامل با اقا دزدها رفتار میکنه هر کسی به خودش اجازه میده که بیاد به خانه و مال املاک مردم تجاوز کنه

 11. به نظر من اینکه سارقین به راحتی و در روز روشن اقدام به سرقت آنهم سرقت مسلحانه میکنن و به راحتی پا به فرار میذارن، صرفنظر از سهل انگاری نیروی انتظامی، دلیلش کمبود نیرو در فرماندهی انتظامی گراشه. جمعیت و وسعت شهر گراش به نسبت افزایش پیدا کرده. الان دیگه گراش فقط خیابان امام نیست، کلی بلوار، خیابان، پارک، فضای عمومی و … اضافه شده که همه اینها امنیت میخوان. چرا با گذشت چند سال هنوز از کلانتری دوم شهرستان خبری نیست؟ چرا مسئولین امنیتی گراش افتتاح کلانتری دوم که قرار بود در بلوار شهید منفرد مستقر بشه رو پیگیری نمیکنن؟نیروی انتظامی با یک ماشین گشت(که آنهم گشت نیست و روش نوشته یگان امداد!) فقط در خیابان امام حضور داره. در مورد جریمه نبستن کمربتد هم باید گفت که نیروی انتظامی(راهنمایی و رانندگی) قانون رو اجرا میکنه. این ماییم که باید فرهنگ بستن کمربند رو نهادینه کنیم.

  1. یه ضرب المثل گراشی داریم که میگه گاگالک گئش پرئن دومش تنگ أواکد. ملت امنیت از نیروی انتظامی میخوان اونوقت نیرو انتظامی فقط بلد راهنمایی و رانندگی رو به جون مردم بندازه و موتور مردم رو توقیف کنه و ماشینا رو بخاطر نبستن کمربند تو شهر که سرعت بیشتر از ۳۰ کیلومتر نمیشه بری و خطری نداره جریمه کنه. درسته باید فرهنگ رانندگی جا بیفته و کمربند بسته بشه ولی واقعا کمربند و پلاک ملی موتورا مشکل اصلی شهرمونه و اهمیتش از امنیت جانی و مالی مردم بیشتره؟؟؟ چطور واسه جریمه کردن نیرو دارن و حتی تو ماه رمضون هم کفر مردم رو در میارن و دم افطار هم بخاطر کمربند نبستن جریمه میکنن اما واسه دستگیر کردن دزدا و خلافکارا نیرو ندارن و دیر میرسن؟؟؟
   یه پلیس+۱۰ واسه گراش نمیارن. آزمون گواهینامه موتور سیکلت تو گراش نمیگیرن حتی واسه تعویض پلاک موتورا تو گراش بازدید نمیکنن اما واسه اذیت مردم کردن زرنگن چون پول جمع میکنن.واقعا افتضاحه واجب رو رها میکنن و مستحب بجا میارن.

 12. تا موقعی که مردم ما به سادگی از کنار صحنه های مشکوک بگذرن و اداره اطلاعات مستقر نشه ما این مشکلات رو داریم.
  در ضمن این رو باید بگم که نیروی انتظامی باید باند سرقت موتورسیکلت های گراش رو به دام بندازه ما الان میانگین روزی دو تا سرقت موتورسیکلت داریم و وقتی میری کلانتری برای تشکیل پرونده بهت می خندن. دیگه واسشون ساده شده.
  الان سپاه و بسیج سرنخ هایی از این باند دارن و اگه جزء اختیارات و وضایفشون بود سریع می گرفتنشون.

 13. دیشب ساعت دو و نیم آیفون خونمون زدن هرچی گفتم کیه کسی جواب نداد.احساس میکنم خونه ماهم تو کمین دزداس….. اله یه دوربین مخفی تو کوچه ماهم بذارییییین

 14. کاش همون دهات می موندیم ولی امنیت جان و مالمون رو از دست نمی دادیم.
  ما هم همون دهاتمونو میخواییم شهرستانی پیشکش خودتون ..
  آهای مسولین کجایید ما امنبت مبخواییم

  1. سلام به همه دوستان
   واقعاً خسته نباشید از این همه حرف زدن
   صحبت همه شما دوستان رو خوندم. حرفاتون به جاست واقعا اما…
   بقولاً خودمون که میگن… مال خودتو سفت بگیر و همسایه رو دزد نکن.
   حالا مال یه جا، ایمون صدجا.
   او یارو داره کیف و حال خودشو میبره.. این من و شماییم که داریم فقط حرص و زجر میخوریم. تو این سایت و اون سایت نوشتن به هیچ دردی نمیخوره بچه ها.مگه نیروی انتظامی میاد اینارو میخونه؟
   نه. فووقش بره پرونده رو پیگیری کنه بس.
   باید ۱تومار نوشت و داد بهشون. تا هم کل ارگانشون و هم حرف تمام مردم رو بشنون.

  2. یه گراشی جون؛ امنیت ربطی به دهات و شهر بودن نداره. وقتی جمعیت زیاد بشه و جامعه شلوغ بشه نیروی بیشتری میخواد تا امنیت برقرار بشه.مشکل اینه که به اندازه رشد جمعیت نیروی امنیتی رشد نکرده.البته کیفیت نیروها هم مهمه حالا بماند که کیفیت بعضی ا چجوره.

 15. بنظر من همه ی این کاستی های شهر از بی کفایتی مردهای گراشیست آخه یا خارج هستن یا صحرا هستن باهم ول توخیابونها هستن اون چند درصدی هم که ادعای فرهنگ و علم و….. میکنند فقط بلدن حرف بزنند،بیخیالی تا کی آخه بیدارشین زجر و عذاب تا کی پاشین کاری کنید چند روز قبل پل های جلوی چند خونه تو مسکن مهر تو روز روشن بردن الان ما موندیم کجا بریم به کی بگیم فقط خدا لعنتشون کنه کاری کردن که از سایه ی خودمون هم میترسیدم،از موتوری میترسیم مثل سگ راه میفته دنبال ماشین آدم که ببینند کجا میریم اصلا خدا کنه همه ی موتورها رو جمع کنند که دل ما زن ها راحت شه اهااااااای نیروی انتظامی هنر به رژه رفتن تو خیابونها نیست هنر به آوردن امنیت به شهره تو موقع شلوغی خیابون تشریف دارین اما از ۱۲ شب به بعد نیستن….. بیچاره ما زنهای گراشی که از بی سوادی و بیخیالی مردهایمان رنج میبریم.

 16. کاری به باند خلافکار گراشی و افغانی نداریم. هر آدمی میتونه خطا و اشتباه کنه. و هر جایی خوب و بد داره. بریم روستا و یا اینکه بشیم ۱ده دیگه کوچک مشکل حل میشه؟؟؟!
  هر جایی مشکلات و خوب و بد خودشو داره.
  بنظرم باید سکیوریتی و امنیت خودمون بره بالاتر. خونه ها قفل مخفی داشته باشه. پنجره ها حفاظ بهتری واسشون قرار بدیم. همش فکر تزیین و قشنگیش نباشیم.

 17. اقد نباید بی انصاف باشیم بچه ها… دقیقن یادمه… سرقت طلافروشی اوز که شد به اینجا اعلام کردن طلافروشی ها به درضدسرقت، ویترینهاتون رو حفاظ بذارین و … (کلی از این حرفهای امنیتی) فقط طلافروشی آقای کشاورز و الزهرا رو دیدم که حفاظتیش کردن بس.
  خوب آقای فرسوده واسه مغازش هیچ کاری نکرد. ۱ویترین تمام شیشه ۱تیکه که اگه ادم عادی بهش دست میزد میریخت و در ورودی هم فقط شیشه بس. درسته شیشه کلفت بوده اما با ضربه هرچی باشه میشکنه.
  بنظرتون تو این موضوع کجای کار نیروی انتظامی ایراد داره؟
  دیگه بیاین حق بگیم واقعن بچه ها.

  1. میدونم گیر دادن به آدما بیشتر شده مخصوصاً موتوری ها اما همه چی رو نباید با هم قاطی کنیم.
   تو مسجد صاحب الزمان (عج) چندشب یک بار از طرف نیروی انتظامی میاد واسه صحبت کردن خداییش. من چندبار بودم که اومدن. اما فامیلشون یادم نیست.
   سهل انگاری از خودمون هم هست…
   میگفت: جلو بانک ملت داشتیم میرفتیم دیدم ۱موتور سوییچ توش نیست اما روشن، رو جک و صاحبش نیست… به اندازه ۱ربع وایسادم دیدم کسی نیمد، رفتم تو بانک دیدم آدمه با عجله, بدو بدو جلو این بپر، جلو اون بپر که ببخشید کار من و زودتر انجام بدین.
   اله زود. اله. موتورم روشن دم در. زود. مچشو گرفتم…
   خب. تو روز چندتا مثل این آدم پیدا میشه بنظرتون؟
   اینو نیروی انتظامی چیکارش کنه؟
   آداب و فرهنگ خودمون هم اشتبان عزیزان.

   1. الان ماه رمضون…
    همه تا سحر، تا دیروقت بیرونن.
    بهشون میگی در و محکم قفل کردی؟ میگه: اله… کوچه آبادن. کسی نیست.
    خب؟ اینجور آدما پیدا میشن. تا کاری نشده خوبه. وقتی شد که دیگه فایده ای نداره.
    جواب میدن: قدیما در خونه تا صبح باز بود کسی جرأت نداشت نگاه کنه حالا دیگه ۷در و ۷بندی باید قفل کرد.
    همه دست به دست هم، به مهر شهر خود را کنیم آباد (میهن)
    شرمنده بچه ها… منم زیاد حرف زدم. ببخشید. حلالم کنید.

  2. کار نیروی انتظامی اونجا ایراد داره که واسه پیگیری کوتاهی کردن و باز هم میکنن. همون اول که اتفاق می‌افته و میشه سریع اقدام کرد و دستگیرشون کرد متاسفانه جدی نمیگیرن و کوتاهی میکنن. بعد که دستگیر میشن هم قوه قضاییه برخورد شدید نمیکنه که واسه بقیه درس عبرت بشه و جلو خلاف و دزدی گرفته بشه.باید حتما داد مردم در بیاد و کشته بدن که یه فکری بشه.

 18. باسلام دقت نظر همراه بااحساس مسءوولیت شهروندان مایه مباهات است اما به نظر من در مورد برخورد با موتورسیکلت سواران محترم نیروی انتظامی شهرستان میبایست درابتدا امکان اخذ گواهینامه موتور را در گراش فراهم نمید سپس اقدام به برخورد نماید … وقتی اونا برای ما این شرایظ رو فراهم میکنند نباید توقع داشته باشند موتوریها قانون مدار باشند پلیس +۱۰ هم که ماها رو قابل نمیدونند….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

49 نظر
scroll to top